7 pomysłów na świętowanie rocznicy ślubu 

Dzień ślubu na pewno utkwił w Waszej pamięci na zawsze. Z tego też powodu warto celebrować kolejne rocznice i wspólnie wspominać wydarzenia tamtego dnia, a także Wasze pierwsze randki, pocałunki, wyjazdy czy przyjemne chwile spędzone we dwoje. Rocznica ślubu to Wasze wspólne święto, podczas którego możecie celebrować Waszą miłość i na nowo przypominać sobie o złożonych przysięgach. 

Mamy jednak świadomość, że czasem każdego dopada rutyna i brak weny, dlatego dziś spieszymy z pomocą. Przedstawiamy Wam 7 oryginalnych i alternatywnych pomysłów na świętowanie rocznicy ślubu!

1. List miłosny 

Trochę oldschoolowo, ale jakże kreatywnie! Komunikacja w dzisiejszych czasach jest bardzo skrótowa i błyskawiczna. Nie mamy czasu na spokojne przelanie myśli na papier. Dlatego też puśćcie wodze fantazji i napiszcie miłosny list dla swojej drugiej połówki. Wcale nie musi to być kopia Szekspira – wystarczy, że napiszecie po prostu to, co Wam w duszy gra. Mogą to być wspomnienia wspólnie spędzanych chwil, Waszych początków czy podziękowanie za razem spędzone lata. Zatem pióra w dłoń!

2. Odtwórzcie swoją pierwszą randkę 

Jeśli oczywiście jeszcze pamiętacie! Byliście w parku? Wybierzcie się zatem na spacer. Zaopatrzcie się w przekąski, które mieliście tego dnia. A może była to randka w kinie? Nawet jeśli kina są teraz zamknięte, to taki seans możecie odtworzyć u siebie w domu. Przygotujcie popcorn, koce i rozkoszujcie się domowym seansem!

3. Odnówcie swoje przysięgi 

To świetna opcja, jeśli chcecie, żeby było naprawdę uroczyście. Możecie to zrobić w domowym zaciszu, ale możecie też zorganizować ceremonię humanistyczną, podczas której odnowicie swoje przysięgi, a także będziecie mogli przedstawić Gościom Waszą historię. 

4. Zorganizujcie rocznicę na Zoomie

Jeśli uwielbiacie spędzać rocznice w większym gronie, a teraz to niestety nie jest możliwe, to zorganizujcie przyjęcie online! Jest teraz tyle możliwości na stworzenie efektownego przyjęcia, nawet tematycznego. Możecie zorganizować gry i zabawy czy nawet blok z przemówieniami i toastami.

5. Romantyczna kolacja 

Nic nadzwyczajnego, a jednak bardzo przyjemne. Na co dzień nie macie może czasu na celebrowanie posiłków i wspólne gotowanie wymyślnych potraw. Niech jednak ten rocznicowy dzień będzie wyjątkowy! Zaplanujcie wykwintny posiłek i wspólnie go przygotujcie. Nakryjcie pięknie do stołu, zapalcie świece, ubierzcie się odświętnie i… świętujcie!

6. Stwórzcie rocznicową playlistę 

To coś dla fanów muzyki. Może to być lista zawierająca kawałki z Waszego wesela, a także wszystkie inne piosenki, które z jakiegoś powodu są dla Was i Waszego związku ważne. Przez lata ta playlista będzie się rozwijać, a Wy będziecie mieli do czego tańczyć!

7. Zaplanujcie rocznicową sesję 

Może to być nawet domowa sesja. W tym okresie fotografowie zwykle zajęci byliby ślubami, ale z racji pandemii, takie domowe sesje stały się bardziej popularne. Kto wie, może nawet Wasi ślubni fotografowie będą chętni na stworzenie takiej sesji z Wami? 

Jakąkolwiek opcję wybierzecie, życzymy Wam cudownego świętowania i kolejnych lat spędzonych razem w miłości.

Zobacz też: 

Zdjęcia: pexels.com 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *