Wracają wesela – jakie limity i zasady obowiązują?

15 maja ruszyły wesela! W końcu się doczekaliśmy. Co prawda pierwsze dwa tygodnie będą jeszcze objęte bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami, ale już od 28 maja branża ślubna znów zacznie żyć swoim dawnym życiem. A przynajmniej spróbuje. Myślę, że wiele tegorocznych Par, jak i usługodawców, odetchnęło z ulgą, bo pojawiła się nadzieja na horyzoncie. Przedstawimy Wam, jakie obostrzenia nas dotyczą, a także podpowiemy, jak przygotować się do organizacji imprez w nowych warunkach! 

Plenerowe wesele – czyli pierwsze imprezy w pandemii 

Do 27 maja wesela będą musiały jeszcze odbywać się w plenerze. Samo wydarzenie ma odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym, a uczestniczyć w nim będzie mogło maksymalnie 25 osób. Warto pamiętać, że w ten limit nie wliczają się osoby już zaszczepione (po całym cyklu szczepień)! Między stolikami powinien być zachowany dystans minimum 1,5 metra lub postawiona metrowa przegroda. Jak widać są to dosyć restrykcyjne zasady, ale zeszły rok już nas nauczył, że takie przyjęcia weselne naprawdę są wykonalne.

O co zadbać na plenerowym weselu w pandemii? 

Takie kameralne przyjęcie możecie zorganizować nawet w swoim ogrodzie, ale równie dobrze może to być plener Waszego obiektu weselnego. Warto jednak zadbać, by w razie deszczu lub mocnego słońca nad stolikami znajdowały się parasole lub namioty. Takie małe wesele możecie też zorganizować na własnym na tarasie. Ale pamiętajcie, że wcale nie musicie rezygnować z dekoracji czy innych dodatków. Wręcz przeciwnie! To, że organizujecie małe przyjęcie, daje Wam możliwość zadbania o nawet najmniejsze detale. Pozostaje jedynie (albo aż!) przykry obowiązek okrojenia listy Gości. O tym już mówiliśmy w artykule: Pandemiczne wesele w gronie najbliższych.

Wesela od 28 maja – jakie limity? 

Od 28 maja sytuacja będzie wyglądać już lepiej. Wesela będzie można organizować wewnątrz, na przykład w Waszych obiektach weselnych. Limit zwiększony zostanie do 50 osób. (Znów przypominamy, że osoby zaszczepione nie wliczają się w limit.) 

W tej sytuacji także należy przestrzegać reżimu sanitarnego i zachować takie odległości między stolikami, jak w przypadku wesel w plenerze. 

Oczywiście zarówno w weselach plenerowych, jak i weselach odbywających wewnątrz, nie mogą brać udziału osoby zakażone wirusem, przebywające aktualnie na kwarantannie czy izolacji. Ale to jest oczywiste! 

Pandemiczne wesele – o co jeszcze zadbać? 

Aby Wasi Goście (ale także i Wy) czuli się bezpiecznie, warto zadbać o jeszcze kilka dodatkowych aspektów. Możecie na początku zastrzec, żeby Wasze życzenia odbywały się w formie “bezdotykowej”. Tłoczenie się Gości w kolejce i soczyste buziaki to naprawdę ostatnie, czego Wam potrzeba na weselu w pandemii. 

Warto także zadbać o to, by przy stoliku razem siedziały osoby, które mają ze sobą kontakt na co dzień, na przykład razem mieszkają czy po prostu wspólnie spędzają czas. Zadbajcie także, by zarówno w przypadku wesela plenerowego, jak i wewnątrz, znalazły się tam płyny do dezynfekcji. Takie drobiazgi sprawią, że będziecie po prostu spokojniejsi. 

Wesele w pandemii – co dalej?

Mamy nadzieję, że z biegiem czasu i rosnącą liczbą zaszczepionych, obostrzenia dotyczące wesel będą jeszcze bardziej luzowane, tak byście mogli zorganizować swoje wesele marzeń. Wszystkim z Was, którzy szykują się na wesela już w najbliższych dniach, życzymy dużo radości i przyjemności czerpanej z celebrowania tego wyjątkowego dnia z najbliższymi. No i oczywiście zdrowia!

Zobacz także: 

Zdjęcia: Time of Joy Photography 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *