Pandemiczne narzeczeństwo – czyli 3 pomysły na domowe randki 

Zamknięte teatry, kina, restauracje, kluby i hotele. Te obostrzenia zmieniły o 180 stopni życie Par, które garściami korzystały z możliwości wspólnych wyjść. Gdy nagle wszystko to stało się obszarem marzeń, wspomnień i nieustannego oczekiwania, wiele Par musiało zmienić swój tryb życia i sposób wspólnego spędzania czasu. Nie mówiąc tu o Parach, które dopiero się poznają czy o możliwości organizacji pierwszej randki. 

W “normalnej” rzeczywistości narzeczeni czy Pary mieli mnóstwo możliwości spotkań. Mogli się prześcigać w coraz bardziej kreatywnych pomysłach na randki, a teraz? Pozostała tylko domowa rutyna? Niekoniecznie! Dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z 5 pomysłami na domowe randki! 

1. Domowy seans filmowy 

Chociaż ten pomysł może brzmieć jak każdy inny wieczór, który spędzacie w domu, to spróbujcie dzisiaj nieco go upgrade’ować. Niech to nie będzie tylko leżenie w dresach na kanapie i wybór pierwszej-lepszej komedii na Netflixie. Zaplanujcie to wcześniej. Wybierzcie film, który od dawna chcieliście obejrzeć albo nawet stwórzcie wspólnie listę filmów, na które nigdy nie mieliście czasu. Teraz przecież wieczorami macie go sporo i spokojnie możecie nadrobić swoje filmowe braki. 

Zadbajcie o przekąski. Możecie wcześniej razem przygotować finezyjne dania na seans, ale możecie też zaszaleć ze sklepowymi słonymi i słodkimi snackami. W końcu nic się nie stanie, gdy raz na jakiś czas zjecie coś nie do końca zdrowego. A jeśli macie ochotę, to wesprzyjcie też gastro i po prostu zamówcie coś z Waszej ulubionej restauracji. 

Przygotujcie także wygodne posłanie. W końcu nie ma nic gorszego niż niewygodne fotele w kinie. Możecie rozłożyć kanapę, przygotować więcej poduszek i koców. Niech będzie przytulnie i komfortowo! 

2. Wspólne gotowanie 

Jeśli za czasów przedpandemicznych byliście częstymi bywalcami restauracji, próbowaliście nowych smaków, to z pewnością teraz Wam tego brakuje. Może w takim razie urządzicie we własnym domu ekskluzywną restaurację? 

Zacznijcie od wyboru dań. Może to być Wasza ulubiona kuchnia, a może to być coś zupełnie niespodziewanego, czego jeszcze nigdy nie robiliście. Może sushi? A może wspólnie ugotujecie ramen? Warto też przejrzeć ofertę Waszych ulubionych restauracji. Wiele z nich organizuje warsztaty kulinarne online, podczas których w domach będziecie mogli przygotować ulubione dania. Bardzo często restauracje dostarczają wtedy wszystkie potrzebne składniki lub półprodukty i nie musicie nawet biegać po sklepach w poszukiwaniu egzotycznych dodatków. 

Włącznie przyjemną muzykę, wlejcie sobie po kieliszku wina i w przyjemnej atmosferze, bez pośpiechu razem gotujcie. W końcu na co dzień nie macie pewnie czasu na wykwintne gotowanie! Możecie też zaszaleć i profesjonalnie nakryć do stołu, a po ugotowaniu ubrać się “jak do restauracji” i razem zjeść kolację w romantycznej atmosferze. 

3. Wieczór gier 

Zdaję sobie sprawę, że może to być dla Was sztampowy pomysł, zwłaszcza jeśli macie znajomych, którzy fascynują się planszówkami i non stop opowiadają o nowych odkryciach. Ale okazuje się, że niemalże każdy znajdzie dla siebie jakąś porywającą grę. Poza tym, zawsze to urozmaicenie od oglądania Netflixa. 

Możecie zrobić sobie wieczór z grami ze swojego dzieciństwa, ale możecie też wypróbować nowości, których teraz pełno na rynku. Ciekawym pomysłem jest też wybór gier dla par, które znajdziecie nawet na Pintereście! Może dzięki takim grom dowiecie się czegoś, czego jeszcze o sobie nie wiedzieliście. 

Jak widzicie, jeśli macie tylko odrobinę chęci, to naprawdę można zorganizować przyjemne domowe wieczory bez ogromnego wysiłku i wielkich nakładów finansowych. Oczywiście trudno jest uwolnić się od domowej rutyny i nie jest łatwo zrzucić wygodne dresy na rzecz eleganckiego outfitu. Ale przyznajcie – na pewno brakuje Wam okazji, żeby zrobić się na bóstwo! 

Mam nadzieję, że w domowej izolacji i tych dziwnych czasach znajdziecie czas dla siebie i będziecie potrafili cieszyć się swoim towarzystwem!

Zobacz także: 

Zdjęcia: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *