Wesele dla introwertyków, czyli jak opanować stres przed ślubem

Ślub i wesele to wielkie wydarzenie. Każda Para czeka na ten dzień z ogromną niecierpliwością, mimo oczywistego faktu, jakim jest stres przed ślubem. Ten ważny dzień wymaga dużo kontaktu… z ludźmi. I chociaż dla większości może się to wydawać nieistotnym problemem w nawale organizacyjnego chaosu, to dla introwertyka sama wizja niekończących się spotkań i wykraczania poza swoją strefę komfortu, może okazać się mrożąca krew w żyłach i wywoływać stres przed ślubem. Jak sprostać wyzwaniu, a jednocześnie czerpać radość z tego wyjątkowego dnia? Już spieszymy z pomocą!

Stres przed ślubem? Dobry plan to podstawa

Przetrwanie i zorganizowanie tego dnia wymaga nie tylko kontaktu z rodziną i znajomymi, ale także z różnej maści usługodawcami. O ile wiele spraw można załatwiać drogą mailową, to są także te istotniejsze, które trzeba rozwiązać telefonicznie lub nawet twarzą w twarz w dniu wesela. Wtedy stres w dniu ślubu może się tylko spotęgować.

Dlatego zaplanuj ważne konsultacje i terminy, a te, które będą Cię przerastać, powierz swojej drugiej połówce. (Jeśli oboje jesteście osobowościami introwertycznymi, zawsze możecie skorzystać z pomocy zaufanego świadka czy świadkowej.)

Wesele introwertyka to wyzwanie, ale możliwe do zrealizowania przy odpowiedniej organizacji. Wtedy z pewnością strach przed ślubem będzie mniejszy.

Bierze Cię strach przed ślubem? Zrób sobie przerwę

Dzień wesela jest wręcz przeładowany bodźcami. I nawet jeśli ograniczysz je do minimum, to nadal pozostanie ich wiele, zwłaszcza tych związanych z aspektem ludzkim. To Twój/Wasz dzień i ważne, żeby czuć się wtedy komfortowo. Dlatego jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia, to chociaż na moment usiądź w spokoju w Waszym pokoju i wycisz się. Goście Cię nie zlinczują, jeśli na chwilę znikniesz.

Stres przed ślubem a tradycja

Z pewnością dużą niechęć budzą też w Tobie tradycje związane ze świętowaniem tego dnia. Pamiętaj jednak, że to Wasze wesele i nie musicie podporządkowywać się zwyczajowym sposobom jego organizacji.

Chcesz zrezygnować z żenujących zabaw? Zrób to. Pierwszy taniec w centrum uwagi Cię przeraża? Skorzystaj z naszych rad w artykule: A może tak wesele bez tańca? A może nie chcesz, by wesele ciągnęło się do białego rana? Zorganizuj więc skromniejsze przyjęcie, na przykład w formie pikniku. Goście też z pewnością będą się dobrze bawić, Wasze wesele będzie zapamiętane jako jedno z najbardziej wyjątkowych, a wy znacznie zniwelujecie stres przed ślubem.

Dobrym pomysłem dla Was będzie też wesele w stylu slow wedding, o którym piszemy tu: 5 porad na wesele slow wedding. Prawda jest taka, że wesele dla introwertyka może wyglądać tak, jak sobie to wymarzycie. Tu nie ma żadnych nakazów. Nie musicie zapraszać wszystkich, których „wypada”. Zgromadźcie grono bliskich, w których towarzystwie będziecie się czuli komfortowo. Wybierzcie typ przyjęcia, który sprawi Wam najwięcej radości i wyeliminuje niepotrzebne stresujące sytuacje. Stres przed weselem nie może pozbawić Was funu z tego dnia!

Pamiętajcie!

Wesele introwertyka może sprawić trochę trudności organizacyjnych. Jeśli jednak będziecie konsekwentni w swoich wyborach, wszystko pójdzie jak po maśle, a stres przed ślubem Was nie zje! Najważniejsze jest to, by ten dzień nie pozostał w Waszej pamięci jako przerażające wspomnienie, lecz jako najszczęśliwszy dzień życia, który spędziliście po swojemu.

Zdjęcia: KAPALA weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *