Najbardziej odjechane motywy przewodnie wesela

Organizacja wesela to szereg małych i dużych decyzji, od wyboru wzorów zaproszeń, poprzez dekorację sali, aż po rodzaj muzyki. Aby nieco ułatwić sobie zadanie, warto wcześniej ustalić motyw przewodni wesela. Taki krok nie tylko pomoże w wielu dylematach, ale też urozmaici zabawę i nada jej indywidualnego charakteru. Jak wybrać motyw imprezy? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni, zainteresowań i gustu. Oto kilka ciekawych propozycji.

Gry RPG jako motyw przewodni wesela

Jeśli wspólną pasją przyszłej Pary Młodej są gry RPG, dlaczego nie uczynić z nich motywu przewodniego zabawy? Aby stworzyć odpowiedni klimat, trzeba pomyśleć o każdym detalu. Zacznijmy od zaproszeń. Ich treść powinna stanowić zachętę do wspólnej przygody. Klimatyczny tekst z pewnością wzbudzi ciekawość gości i zapadnie im w pamięć.

Gry RPG jako motyw przewodni wesela wymagają jednak trochę pracy. Zamiast tradycyjnych dekoracji tworzymy takie, które doskonale oddadzą tło popularnych gier, np. krainę jednorożców, tajemnicze uroczyska czy rafy koralowców. Każdy stolik może stanowić inną rzeczywistość. Winietki z pewnością nie będą nudne, jeśli zamienimy je w questbook z miejscem na weselne statystyki. Ściąga w postaci umieszczonego na każdym stole podręcznika ułatwi gościom zadanie.

Motyw przewodni wesela – Gwiezdne wojny

Dawno temu, w odległej galaktyce… Kto nie zna „Gwiezdnych wojen”, ręka w górę. Film łączy pokolenia, a jego popularność nie słabnie mimo upływu czasu. Inspirowane filmami wesele nie może się nie udać. Możliwości jest wiele, a wyobraźnia przyszłej Młodej Pary będzie miała tutaj duże pole do popisu.

„Gwiezdne wojny” jako motyw przewodni wesela to wciąż mało popularny wybór. Filmowy marsz może służyć jako podkład muzyczny podczas wkraczania nowożeńców na weselną salę. Każdy stolik może stanowić inny statek kosmiczny, a dekoracja powinna nawiązywać do scenografii filmów George’a Lucasa. Zainteresowani? No to do dzieła! May the Force be with you!

Ważne miejsca dla Was jako motyw przewodni wesela

Jeśli chcecie wtajemniczyć swoich bliskich w historię Waszego związku, uczyńcie z niej motyw przewodni wesela. Każda Para może bez trudu wymienić ważne dla niej miejsca. Pierwsze spotkanie, pocałunek, taniec, zaręczyny, ulubiona restauracja, ścieżka wspólnych spacerów czy pobliski pub. Prawdopodobnie lista jest długa, a ważnych miejsc z pewnością wystarczy na wszystkie stoliki. Taki motyw przewodni wesela może stanowić dla Was emocjonalną wycieczkę w przeszłość i przyjemny spacer po wspomnieniach. Inspirowana Waszą wspólną historią dekoracja sali pozwoli Wam jeszcze raz przejść drogę, która doprowadziła Was do tego dnia.

Zdjęcia: Yes, I do photography

Zobacz nasze propozycje z kategorii: dekoracje ślubne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *