„Błogosławieństwo” Młodej Pary – jak zrobić to inaczej

Myśląc o jednej ze ślubnych tradycji, jaką jest błogosławieństwo Młodej Pary, często w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl katolicki zwyczaj. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na ślub cywilny lub humanistyczny, gdzie religijne błogosławieństwo może niezbyt dobrze wpisywać się w poglądy Państwa Młodych oraz ich wyobrażenie przebiegu tej jedynej w życiu ceremonii. Podpowiadamy rodzicom, jak przygotować błogosławieństwo Młodej Pary w odmienny sposób, który z pewnością dostarczy tyle samo pięknych wzruszeń oraz wspaniałych wspomnień po latach, co błogosławieństwo tradycyjne.

Osobiste błogosławieństwo Młodej Pary

Niezależnie od przekonań religijnych rodziców oraz przyszłych małżonków, warto przygotować błogosławieństwo Młodej Pary w formie szczerych życzeń. Przecież każdy rodzic w tak wyjątkowym dniu pragnie pomyślności dla swojego dziecka, którą można wyrazić właśnie w formie takiego alternatywnego błogosławieństwa – jeśli Młoda Para nie jest religijna.

Jak wobec tego przeprowadzić błogosławieństwo Młodej Pary? Najlepiej, jeśli będą to płynące z serca życzenia szczęścia, spełnienia marzeń, trwałości związku, cierpliwości, wspierania się nawzajem, zdrowych dzieci w przyszłości. Można też nawiązać do zainteresowań Państwa Młodych, życząc np. inspirujących podróży lub realizowania wspólnych celów i pasji.

Tradycyjne błogosławieństwo

fot. Bogaczyki

Jeśli jako rodzice Pary Młodej jesteście osobami wierzącymi i bardzo zależy Wam na udzieleniu błogosławieństwa w sposób zgodny z Waszymi przekonaniami, dobrze jest w delikatny sposób spytać, czy Młodzi nie mają nic przeciwko. W przypadku, kiedy pragniecie, aby błogosławieństwo Młodej Pary było niespodzianką, możecie oczywiście udzielić tradycyjnego błogosławieństwa, jednak pamiętajcie, aby zrobić to z szacunkiem do poglądów i przekonań Młodych. Najważniejsze jest przecież to, aby okazać im swoje wsparcie i przekazać najlepsze życzenia otwierające nowy rozdział w ich życiu.

Kiedy błogosławieństwo Młodej Pary?

fot. Time of Joy

Najczęściej wybieranym momentem na błogosławieństwo Młodej Pary jest chwila tuż przed samą ceremonią, w miejscu, w którym Para przygotowuje się do ślubu. Nie musi być to jednak reguła. Równie dobrze rodzice mogą pobłogosławić Młodym w obecności zaproszonych Gości, w formie pierwszych życzeń tuż po zawarciu małżeństwa. Z pewnością będzie to piękne podkreślenie wejścia dzieci na nową drogę życia, w której rodzice pragną wpierać je i życzyć im wszystkiego, co dla nich najlepsze.

Błogosławieństwo Młodej Pary może równie dobrze odbyć się też w miejscu wesela, na przykład jako wzruszający sposób powitania młodych na sali.

Zobacz także:

Zdjęcie główne: Bogaczyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *