Życzenia dla młodej pary – co najlepiej powiedzieć?

Składanie życzeń sprawia problemy przy wielu okazjach. Rzadko która jest jednak tak wyjątkowa jak ślub, który zdarza się przecież niewiele razy w życiu. W dodatku wydarzenie to należy do oficjalnych, lecz zarazem pełnych bliskości. Wszystko to razem wzięte sprawia, że złożenie kilku słów, które wyrażą głębię emocji w najpełniejszy sposób, stanowi duże wyzwanie. Warto zatem jeszcze przed ceremonią poświęcić chwilę, by przygotować życzenia dla młodej pary, które najlepiej wyrażą to, co mamy jej do przekazania. Dzięki temu unikniemy momentów niezręcznej ciszy i zająknięć. Nowożeńcy również będą wdzięczni, jeśli składanie życzeń nie będzie przeciągać się w nieskończoność. Jak zatem ułożyć życzenia ślubne?

Życzenia dla młodej pary – praktyczne wskazówki

Jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o życzenia dla młodej pary, jest ich długość. Dobrze, gdy będą one zwięzłe i treściwe – gości w kolejce jest przecież wielu, a każdy z nich ma coś do przekazania nowożeńcom. Treść zależy od naszej zażyłości z młodą parą – rodzina składa życzenia osobiste, natomiast znajomi mogą ograniczyć się do klasycznych sformułowań, życząc powodzenia i szczęścia na nowej drodze życia, cierpliwości wobec współmałżonka, dużego majątku, stworzenia wspaniałej rodziny itp. Życzenia dla młodej pary mogą mieć charakter poważny bądź humorystyczny – tutaj dużo zależy od tego, czy potrafimy gładko poprowadzić dowcip. Warto wybrać formę, z którą czujemy się najbardziej swobodnie – wówczas nasze życzenia wypadną naturalnie. A przecież o to właśnie chodzi. Kilka słów powiedzianych od serca z pewnością zostanie przyjęte z uśmiechem i wdzięcznością.

Kiedy składać życzenia dla młodej pary?

Ceremonia ślubna jest sformalizowana i para młoda ma najprawdopodobniej określony plan uroczystości. Nie należy zatem na siłę składać życzeń, o ile nie jest to właściwy moment. Takie zachowanie może wyłącznie popsuć atmosferę – pamiętajmy też, że ślub nie kręci się wokół nas, lecz państwa młodych – tym bardziej należy uszanować ich plany. Czas na składanie życzeń następuje zazwyczaj po wyjściu z urzędu lub kościoła, ale nowożeńcy mogą też zdecydować inaczej – na przykład, żeby ta część ceremonii miała miejsce po przyjeździe na miejsce przyjęcia weselnego.

Życzenia dla młodej pary na kartce

W kwestii, czy spisanie życzeń jest trudniejsze czy łatwiejsze od ich osobistego złożenia, zdania są podzielone. Gdy składamy życzenia dla młodej pary „w cztery oczy”, drobne potknięcie może ujść płazem – zamaskujemy je uśmiechem bądź też całusem w policzek. Spisane życzenia to już inna kwestia. Nie są one tak spontaniczne, a zatem oczekuje się, że będą dobrze przemyślane. W poszukiwaniu przykładowych życzeń można skorzystać z propozycji dostępnych na stronach internetowych – jednak zawsze warto nadać im nieco bardziej spersonalizowany charakter, dorzucając coś od siebie. Właśnie te osobiste życzenia dla młodej pary sprawią jej największą radość i będą czytane z przyjemnością podczas kolejnych rocznic.

Zdjęcia: Tomasz Tołłoczko

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *