Wesele a koronawirus – wszystko, co musicie wiedzieć

Od kilku tygodni żyjemy w innej rzeczywistości. Rzeczywistości, której nawet nigdy sobie nie wyobrażaliśmy. Nasza codzienność wywróciła się do góry nogami, a wszelkie plany przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnych obowiązujących obostrzeniach. Wszyscy zmagamy się teraz z nową rzeczywistością i staramy się z nadzieją patrzeć w przyszłość. Do tego zachęcamy Was wszystkich. Zwłaszcza tych, którzy zmuszeni są odwoływać swoje wesele przez panującą epidemię, a także tych, którzy z drżeniem patrzą na nadchodzące miesiące, w których swoje wesela mieli zaplanowane. Co zatem robić? Co musicie wiedzieć w kwestii wesele a koronawirus?

Ślub kościelny a koronawirus

W obliczu nowych obostrzeń w mszach może uczestniczyć do pięciu osób plus służba liturgiczna. To uniemożliwia realizację marzeń o pompatycznym ślubie. W takim wypadku warto rozważyć przełożenie ślubu lub jeśli bardzo zależy Wam na tym, by już się związać, możecie zdecydować się na zawarcie małżeństwa tylko przy świadkach z zachowaniem szczególnej ostrożności, a wesele zorganizować w terminie późniejszym. Możecie też przy okazji pomyśleć o odnowieniu przysiąg przy okazji wesela.

Ślub cywilny a koronawirus

Tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie. Możecie zdecydować się na zawarcie związku małżeńskiego tylko przy świadkach, stosując się oczywiście przy tym do zaleceń WHO, jeśli zależy Wam już teraz na formalnym zawarciu związku. Natomiast organizacja wesela w tym momencie aż do 11 kwietnia (na razie!) jest niemożliwa. Nie rezygnujcie jednak z wesela, o którym tak bardzo marzyliście – przełóżcie termin! Wtedy także możecie rozważyć organizację ślubu humanistycznego. Dzięki temu Wasi Goście będą mieli możliwość być świadkami Waszego osobistego wyznania miłości.

ZOBACZ KATEGORIĘ: Ślub humanistyczny

Zmień termin – nie odwołuj!

Przejdźmy jednak do kwestii wesela. Nie szukajcie żadnych luk, które pozwolą Wam na jego organizację. Zadbajcie o siebie, Waszych Gości i usługodawców. Ale przede wszystkim – nie odwołujcie! Przecież tak bardzo się napracowaliście przy planowaniu Waszego wymarzonego wesela. Nie pozwólcie, by koronawirus zrujnował te marzenia. Przełóżcie Wasze wesele! Wszyscy będą Wam wdzięczni – począwszy od Gości, którzy razem z Wami chcą przeżywać te wyjątkowe chwile, a skończywszy na usługodawcach, dla których jest to także wyjątkowo trudny czas.

Wesele a koronawirus – umowa a siła wyższa

Doczekaliśmy się momentu, gdy dopadła nas wszystkich ta legendarna siła wyższa. Jednak jej pojawienie się nie prowadzi do wygaśnięcia czy nieważności umowy ze ślubnymi usługodawcami. Chyba, że w umowie występuje inny zapis. Według Kodeksu Cywilnego strony powinny dążyć do wykonania przedmiotu umowy po ustaniu owej siły wyższej. Dlatego najlepiej przełożyć wykonanie usługi.

Tutaj apelujemy, byście byli wyrozumiali dla przedstawicieli branży ślubnej. Dla niej także jest to problematyczna sytuacja, ale zapewniamy Was, że usługodawcy są gotowi do współpracy z Wami jesienią, zimą czy w środku tygodnia (to wcale nie musi być przyszły rok!). Może to okazja, by zorganizować zimowe wesele, na które w innych okolicznościach byście się nie zdecydowali?

Wesele a koronawirus – kwestia zadatków

Musicie także wiedzieć, że nie w każdym przypadku zadatek czy zaliczka będzie zwrotna albo że w ogóle unikniecie płatności. Na przykład jeśli zamówiona przez Was usługa nie jest wykonywana tylko w samym dniu ślubu. Będziecie musieli zapłacić za zaproszenia, jeśli już zostały zrealizowane czy za suknię, która jest w trakcie szycia. Jest to więc kolejny argument za tym, by przekładać wesele, a nie je odwoływać.

#zostańwdomu i wspieraj dobrym słowem

W takiej sytuacji wszyscy musimy myśleć o wyższym dobru i wzajemnie się wspierać! Branża ślubna jest otwarta i gotowa na realizację Waszych umów jesienią, zimą czy wśród tygodnia. Teraz wszyscy musimy dbać o siebie i swoje zdrowie, ale też ciepło myśleć o innych. Możemy to zrobić, włączając się w różne formy pomocy. Jegomość – didżej do wynajęcia zapoczątkował ciekawą akcję #wspieramdobrymsłowem, której celem jest wspieranie ulubionych firm. Może i Wy zdecydujecie się zamieścić pozytywną recenzję usługodawcy z branży ślubnej, z którym już współpracujecie lub korzystaliście z jego usług w przeszłości?

#ZMIEŃTERMINNIEODWOŁUJ!

Zdjęcia: KAPALA weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *