Ślub zimą. 5 zalet i 5 wad

Jeśli zastanawiacie się, czy zorganizować ślub zimą, to zrobiliśmy dla Was małą burzę mózgów i znaleźliśmy 5 argumentów za oraz 5 argumentów przeciw. Dobrze wiemy, że i tak zrobicie, co chcecie, bo piszemy do ludzi, którzy wiedzą, czego chcą, ale może uda nam się chociaż zwrócić Waszą uwagę na pewne kwestie 🙂 No i magia, którą emanuje ślub zimą, jest chyba nie do odparcia dla Par, w których głowach pomysł zimowego ślubu już zakiełkował…

Niemniej, spróbujmy przez chwilę pokierować się rozsądkiem i znaleźć zalety oraz wady ślubu zimą.

Wasz ślub zimą – zalety

Ślub zimą - Panna młoda

Na początek zalety, które naszym zdaniem – nie ukrywajmy – przysłaniają wady. Oto pięć największych plusów:

  1. Łatwość znalezienia wolnych terminów. Chociaż zmiany już powoli zachodzą, biznes ślubny jest nadal biznesem przede wszystkim sezonowym, gdzie lato rządzi. Dzięki temu, na ślub zimą z dużo większą łatwością znajdziecie wolne terminy – przede wszystkim w salach, ale także u najlepszych fotografów, filmowców i DJ-ów. To zdecydowany plus.
  2. Szansa na rabaty. Niektórzy wykonawcy oferują niższe ceny na swoje usługi realizowane poza sezonem – jeśli planujecie ślub zimą, macie dużą szansę na oszczędności.
  3. Oryginalność! Jako że większość ślubów nadal odbywa się w sezonie letnim, zazwyczaj widzimy słoneczne plenery i dekoracje ze świeżych kwiatów. Dlatego, wybierając ślub zimą, macie szansę na bardziej oryginalną oprawę swojego wesela. Suknie przykrywają kożuchy, a dekoracje kwiatowe zastępują szyszki, pomarańcze i lampki. Gwarantujemy, że niewielu Waszych znajomych będzie mogło pochwalić się sesją zdjęciową podobną do Was.
  4. Ruch na parkiecie. Zimna aura powinna skłonić Gości do tańca! Nic przecież lepiej ich nie rozgrzeje! A w połączeniu z grzanym winem możecie liczyć na naprawdę gorącą atmosferę.
  5. No i niekwestionowana magia zimy… Niezwykły klimat mroźnego, białego, zimowego ślubu to argument, który chyba najbardziej przekonuje Młode Pary do pomysłu. Jeśli organizujecie wesele w górach, macie naprawdę dużą szansę na piękną aurę. Tam śnieg zimą znajdziecie niemal zawsze.

Ślub zimą – wady tego pomysłu

Para na śniegu

A teraz przejdźmy do ciemniejszych stron tego białego przecież pomysłu! Jakie wady musicie wziąć pod uwagę, decydując się na ślub zimą?

  1. Zima to czas wzmożonych wydatków. Święta Bożego Narodzenia generują spore wydatki, podobnie sylwester, więc jeśli decydujecie się na ślub zimą, to bardzo możliwe, że będzie to kłopotliwe finansowo dla Waszych Gości.
  2. Zakup wierzchnich okryć dla Młodej Pary. Jeżeli planujecie Wasz ślub w plenerze, będziecie potrzebowali: kożucha, futra lub innego nakrycia dla Panny Młodej i płaszcza dla Pana Młodego (nas przekonuje wielbłądzi kolor…) Musicie się zatem liczyć z dodatkowymi kosztami, chyba że posiadacie akurat ubrania, które pasują na tę okazję.
  3. Zakup dwóch par butów. Na ślub w plenerze przydadzą Wam się cieplejsze kozaki czy botki, a z kolei na salę weselną wskazane będzie lżejsze obuwie. Tutaj także powstaje dodatkowy wydatek, który generuje ślub zimą.
  4. Chłód podczas ślubu w plenerze i sesji zdjęciowej. Nie oszukujmy się – w Waszych strojach i tak z pewnością elegancja wygra z ciepłem, dlatego musicie szykować się na dotkliwe zimno podczas ceremonii ślubnej i sesji plenerowej. Ciepłe napoje w kubkach termicznych będą wskazane.
  5. Potencjalne utrudnienia w dojeździe. O ile wszelkie górskie destynacje są w czasie zimowym bardzo urokliwe, to dojazd do nich w przypadku ostrej zimy bywa problematyczny. Jeśli zima uderzy naprawdę mocno, dojazd Gości może być kłopotliwy nie tylko w górach. Trzeba się z tym liczyć.

Odwiedliśmy Was od pomysłu? Tak, wiemy – jeśli ślub zimą już na dobre osadził się w Waszych umysłach, to nie ma odwrotu 🙂 Życzmy zatem udanej organizacji ślubu zimą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *