Ślub – o czym trzeba pamiętać?

Organizacja ślubu wydaje się być sporym wyzwaniem. Jednak jeśli odpowiednio się do niego przygotujecie, może okazać się wspaniałym doświadczeniem oraz pięknym czasem, który dodatkowo zbliży Was w oczekiwaniu na ten jedyny, wyjątkowy dzień. O czym nie zapomnieć planując ślub? Oto kilka praktycznych wskazówek, które zdecydowanie ułatwią przygotowanie całej uroczystości.

Wasz wymarzony ślub – o czym pamiętać?

Pan młody zakłada muszkę

Planując ślub, przede wszystkim powinniście zastanowić się, na ile jesteście w stanie zaangażować się w jego organizację i czy Wasze codzienne sprawy pozwalają Wam na ustalenie i zaplanowanie niezbędnych elementów. W ten sposób unikniecie niepotrzebnego stresu i spięć, które mogą wyniknąć w trakcie przygotowań. Jeśli pragniecie, aby było to wspólne przedsięwzięcie, któremu możecie poświęcić więcej czasu, podpowiadamy, o czym nie zapomnieć, planując ślub.

Przede wszystkim należy wybrać salę lub restaurację. Jest to pierwszy i najważniejszy krok, ponieważ podaż lokali weselnych nadal nie nadąża za popytem i rezerwacje są dokonywane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Przed podpisaniem umowy nie bójcie się dopytać o wszystkie ważne aspekty: jak wygląda kwestia alkoholu, czy tort ślubny trzeba zamówić we własnym zakresie oraz które z atrakcji wybranych przez Was są dodatkowo płatne.

Podpowiadamy, o czym jeszcze nie zapomnieć przed ślubem

Druhny przygotowują pannę młodą

Podczas współpracy z lokalem warto pamiętać, że stworzeniem Waszej uroczystości zajmują się profesjonaliści, jednak nie zaszkodzi, jeśli przygotujecie listę najważniejszych spraw i upewnicie się, czy aby na pewno wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. O czym nie zapomnieć przed ślubem? Do najważniejszych kwestii należą: ustalenie menu, wybór fotografa oraz zespołu lub DJ-a, zapewnienie alkoholu, umówienie ślubnego transportu lub noclegu, zamówienie dekoracji oraz bukietu ślubnego, a także zarezerwowanie terminu u makijażystki i fryzjerki. Musicie także znaleźć czas na wybór ślubnych kreacji i obrączek oraz na rozesłanie zaproszeń i zawiadomień o Waszej uroczystości.

Ale to wszystko kwestie zupełnie podstawowe. A o czym pamiętać, jeśli chodzi o równie ważne detale?

  • Zaopatrzenie Młodej Pary w chusteczki – na nieprzewidziane sytuacje, łzy (szczęścia oczywiście!) i pot, cieknący czasem z czoła w trakcie plenerowych ceremonii!
  • Przygotowanie „ratunkowego” zestawu dla Gości, w którego skład wejdą tabletki przeciwbólowe, rajstopy czy środek na komary.
  • Doposażenie pokojów dla Gości w stopery do uszu, tabletki przeciwbólowe i wodę 🙂

Pomoc w organizacji ślubu

W naszym portalu znajdziecie też bardziej obszerny zestaw wskazówek dotyczący organizacji wesela. Aby nie zapomnieć o żadnym zadaniu do wykonania i „odhaczyć” je w odpowiednim czasie, możecie skorzystać z dostępnego w Ślub na Już planera ślubnego. Powodzenia w ślubnych zmaganiach!

Zdjęcia: Bogaczyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *