Prezenty dla gości weselnych – najlepsze pomysły

Data ślubu i wesela zbliżają się wielkimi krokami, a w planerze nadal pozostaje kilka punktów do odhaczenia? Spokojnie! W artykule podpowiadamy, jakie upominki będą doskonałym i spersonalizowanym podziękowaniem za przybycie w ten ważny dzień oraz pamiątką, którą zaproszeni goście na pewno docenią.

Dlaczego warto obdarować gości upominkami?

Zwyczaj drobnych upominków dla gości weselnych zadomowił się w Polsce na dobre. Wzorowany jest na tradycjach zagranicznych, jednak jego przesłanie niesie za sobą ideę, która zdecydowanie warta jest naśladowania! Rodzina i przyjaciele zjeżdżają się z różnych części kraju (a coraz częściej również z różnych części świata), aby z młodą parą spędzić tak istotny dla niej dzień. Ciekawy i nietypowy prezent dla gości jest doskonałym sposobem, aby okazać im wdzięczność – nie tylko za otrzymane podarunki i pieniądze, ale przede wszystkim za swoją obecność.

Woreczki na biżuterię hurt Natura Słupsk

Jakie prezenty wybrać?

Wszystko zależy od Waszych preferencji i możliwości. Dobrym pomysłem jest dopasowanie formy upominku do motywu przewodniego wesela – nie dość, że prezent sam w sobie będzie dekoracją, to jeszcze długo po przyjęciu przypominać on będzie o tym wyjątkowym wydarzeniu. Warto jednak pamiętać, że upominki powinny być możliwie uniwersalne. Przykładowo – urządzając świętowanie w stylu boho warto przemyśleć naturalne, ekologiczne i rustykalne opcje, które ucieszą gości i będą obecne w ich codziennym życiu. Dobrym pomysłem jest również rozróżnienie gości ze względu na płeć lub podarowanie spersonalizowanych drobiazgów obecnym na przyjęciu dzieciom.

Upominki dla gości – pomysły

Słodkości

Doskonale sprawdzą się ładnie zapakowane makaroniki w kolorze przewodnim waszego ślubu, słoiczki miodu lub kuszące swoim wyglądem czekoladki. Tego rodzaju upominek nie zostanie z gośćmi na długo, jednak na pewno będzie mile widziany i dobrze zapamiętany. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie słodyczy w spersonalizowanych woreczkach bawełnianych, które same w sobie pozostaną pamiątką i wykorzystane mogą być ponownie – ograniczymy tym samym niepotrzebne zużycie plastiku.

Miniaturowe roślinki

Jest to bardzo modne rozwiązanie zagwozdki związanej z wyborem upominku dla gości – szczególnie, gdy na weselu przeważająca będzie zieleń i styl nawiązujący do natury. Najłatwiejsze w obsłudze dla każdego będą oczywiście sukulenty. Dodatkowo, przyłączone do nich karteczki mogą służyć za winietki.

Bawełniane upominki

Świetnym pomysłem okażą się także bawełniane torby z nadrukiem. Jest to funkcjonalny, modny i ekologiczny prezent! Powierzchnia torby pozwala na stworzenie wyjątkowego projektu składającego się z tekstu, zdjęcia lub grafiki. Duży wybór artykułów bawełnianych najwyższej jakości oferuje Natura. Jako prezent sprawdzą się również mniejsze woreczki, które doskonale posłużą jako opakowanie słodyczy, magnesu, breloczka czy innego rodzaju prezentów dla gości.

Świece zapachowe

Ciekawym upominkiem dla uczestników wesela są świece o wybranym i nieprzypadkowym zapachu. Również ten prezent pozwala na szerokiego rodzaju personalizację – od opakowania (słoiczek lub elegancki, szklany świecznik), przez zapach i kolor, aż po dedykowaną rodzinie i przyjaciołom etykietę.

Upominki związane z sezonem

Jeżeli Wasz ślub przypada na okres świąteczno-noworoczny, wspaniałym pomysłem jest podarowanie zaproszonym gościom wyjątkowej bombki na choinkę. Jeśli jednak przyjęcie organizujecie latem, podczas najcieplejszych miesięcy w roku, goście z pewnością docenią podarowany im wachlarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *