Plenerowe wesele do 25 osób – jak je zorganizować?

Ruszają wesela, zatem wracamy z poradami dotyczącymi ich organizacji! Pierwsze dwa tygodnie tegorocznego sezonu będą inne niż zazwyczaj, ale doświadczenie z zeszłego roku pokazało nam, że da się zorganizować kameralne wesele nawet w plenerze. Takie też będą najbliższe przyjęcia! Od 15 do 27 maja wesela mogą odbywać się w plenerze z limitem do 25 osób. Jak zatem zorganizować takie przyjęcie i na co zwrócić uwagę? Odpowiadamy! 

Ślub w plenerze – bezpiecznie i pięknie 

Plenerowe śluby cieszą się dużą popularnością od wielu lat, dlatego organizacja takiej ceremonii nie jest nikomu straszna. Co więcej, takie śluby są naprawdę niepowtarzalne i zostają w pamięci Gości na długo. Poza tym, aktualnie taka opcja jest po prostu bezpieczniejsza niż ceremonia w urzędzie czy w kościele. Od 15 maja też nie obowiązuje nakaz noszenia maseczek w plenerze, zatem będziecie mogły oddychać pełną piersią i nie będziecie musiały się martwić, że rozmaże Wam się makijaż! 

Organizacją miejsca ceremonii może zająć się dekorator, Wasz obiekt weselny, a nawet możecie się tego podjąć sami. Z pewnością uzyskacie wyjątkowy efekt. 

Kameralne przyjęcie – jak ograniczyć liczbę Gości?

Zakładam, że wcześniej planowaliście jednak zaprosić większą liczbę Gości. Jeśli macie duże rodziny, to limit 25 osób może ledwo objąć Waszych najbliższych. Ale warto też spojrzeć na to z innej strony. Na takim kameralnym przyjęciu spędzicie czas z naprawdę najważniejszym gronem. Będziecie mieć możliwość zamienić z każdym kilka słów i po prostu cieszyć się ich obecnością, a nie biegać od stolika do stolika, by chociaż każdemu się na chwilę pokazać. Poza tym, pamiętajcie, że do limitu nie wliczają się osoby już zaszczepione, a na pewno w swoim gronie takie macie. 

Wesele w plenerze – gdzie zorganizować? 

Tutaj macie dowolność! Może to być Wasz ogród, działka znajomych czy plener pałacu. Możliwości jest nieskończenie wiele. Warto jednak zadbać, by znajdowało się tam jakieś zadaszenie, na przykład parasole czy pergola, które osłonią Was od ewentualnego deszczu i ostrego słońca. 

Organizacją takiego przyjęcia możecie się zająć sami, ale warto także zlecić to dekoratorom i cateringowi, którzy kompleksowo zajmą się całą imprezą. W końcu przygotowanie dekoracji na 25-osobowy stół to i tak wyzwanie! Z pewnością na Pintereście znajdziecie mnóstwo inspiracji na stworzenie niepowtarzalnych dekoracji na kameralne wesele i dzięki temu Wasze przyjęcie będzie miało wyjątkowy klimat. 

O czym jeszcze warto pamiętać?  

O środkach ostrożności. I chociaż wiem, że tego dnia chcecie się po prostu cieszyć swoją miłością, to nie można zapominać, że pandemia nadal trwa. Zadbajcie zatem o to, by na Waszym weselu znalazły się płyny do dezynfekcji. Warto także posadzić Gości w taki sposób, by najbliższym sąsiedztwie znajdowały się osoby z jednego gospodarstwa domowego. Poza tym, zaopatrzcie się też w cieplejsze ciuchy. Wieczory i noce mogą być jeszcze chłodne. 

Jeśli organizujecie wesele u siebie w ogrodzie i planujecie także imprezę taneczną, warto uprzedzić sąsiadów, że może być trochę głośniej niż zwykle. Z pewnością to zrozumieją, ale warto być przezornym.

No i bawcie się dobrze! Z pewnością Wasze kameralne wesele będzie niezapomniane. Wasze zdrowie!

Zobacz także: 

Zdjęcia: Time Of Joy Photography

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *