Piosenki na wesele 2019 i trendy muzyczne – wróży DJ Jegomość!

Wesele bez disco polo

Wybór dobrego zespołu lub DJ-a to kluczowa sprawa dla tanecznego powodzenia Waszego wesela. Gwarantujemy, że nawet najlepsza przygotowana samodzielnie playlista nie zastąpi fachowca, który porwie Gości, wyczuje nastroje i zagra odpowiedni utwór w odpowiednim momencie. Ale! Wesele to przede wszystkim muzyka. Zatem jakie piosenki na wesele w 2019 sprawdzą się najlepiej?

Czy to koniec disco polo na weselach?

Obserwujemy coraz większy odwrót od disco polo, które według wielu Par Młodych nie jest już konieczne do powodzenia weselnej zabawy. Czy taki trend się utrzyma? Czy disco polo całkowicie zniknie z polskich wesel na rzecz bardziej gustownej muzyki? Oto, co powiedział nam w tej kwestii Jegomość – didżej do wynajęcia, który w doborze piosenek na wesele raczej unika disco polo:

Bardzo chciałbym obwieścić wreszcie koniec boomu na prawie powszechną miłość do disco polo… ale nie wiem do końca, czy mi wolno. Sam pracuję z reguły dla Par, dla których plan A to „zero dicho z pola”, a dopiero jeśli naprawdę by to nie działało, to możemy sięgnąć po ciemną stronę mocy. I wiecie co? Prawie nigdy tego nie robiliśmy w roku 2018! Oczywiście ja widzę tylko mały wycinek rzeczywistości, ale dziesiątki maili, które co tydzień dostaję od Par szukających kogoś, kto im poprowadzi wesele bez disco polo pozwalają mi sądzić, że ta muza przestanie być obowiązkowa.

Warto pamiętać, że wesele to przede wszystkim Wasza impreza i że nawet starsze osoby spośród Gości doskonale znają Elvisa Presleya, zespół ABBA czy Queen, a nie tylko Akcent czy Weekend. Trzymamy zatem kciuki za ten pierwszy worek wykonawców!

Piosenki na wesele 2019, które zawsze się sprawdzają

Piosenki na wesele - pan młody

Jakie piosenki na wesele powinny znaleźć się na Waszej playliście w 2019? Taką mieszankę proponuje Jegomość i obiecuje, że zazwyczaj się sprawdza:

Wesela to raczej imprezy, na których do północy gra się wszelkiej maści, mniej lub bardziej zgrane evergreeny, podlane odrobiną sosu z nowości. W każdym razie ja tak najczęściej robię.

Na niezawodną weselną playlistę składają się zatem przede wszystkim:

  • evergreeny – czyli ponadczasowe przeboje, które sprawdzają się zawsze i wszędzie,
  • aktualne hity, znane Gościom z radia i YouTube-a, które siedzą w ich głowach i są przez nich podśpiewywane na co dzień. W dzień wesela na pewno chętnie do nich potańczą 🙂

Poniżej sprawdźcie playlistę, której zawartość dobrze balansuje pomiędzy klasykami a nowymi przebojami.

Muzyka na wesele po północy

Muzyka na wesele po północy

Piosenki na wesele, które Wasz DJ lub zespół zagra po północy, mogą już bardziej odpowiadać gustom Waszym i Waszych znajomych. Jeśli na parkiecie zostały już głównie młodsze osoby, to można zmienić „kierunek” imprezy:

A co po godzinie zero? To, co spodoba się Gościom, którzy wciąż mają siłę się bawić. Bądźcie odważni! Poproście DJ-a, żeby grał wtedy „Waszą muzę” niezależnie od tego, czy kochacie rocka, reggae, elektronikę czy najnowsze klubowe brzmienia. To jest ten moment, w którym eleganckie wesele może się zmienić w dobą bibę. To mój ulubiony moment 🙂

– mówi Jegomość.

Czekamy, jakie hity przyniosą nam kolejne miesiące – to na pewno odbije się na zawartości ślubnych playlist 🙂 Piosenki na wesele w 2019 – materializujcie się!

Zobacz także: 
Piosenka na pierwszy taniec 2019. Czego możemy się spodziewać?
Oprawa muzyczna ślubu – co wybrać?

Zdjęcia: KAPALA weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *