Oświetlenie na weselu nie musi być kiczowate!

Snopy zielonego lub czerwonego światła, oświetlające twarz Panny Młodej podczas pierwszego tańca to zmora fotografów ślubnych. Pulsujące w rytm muzyki, kolorowe oświetlenie sali weselnej wraz z gigantyczną, dyskotekową kulą także nie robią dobrego wrażenia. Czy to jednak oznacza, że nie ma szans na stylowe światło dodatkowe podczas zabawy? Jasne, że są! Podpowiadamy, co zrobić, by oświetlenie podkreślało klimat imprezy, a nie go psuło.

Oświetlenie sal weselnych w obiektywie – czego unikać?

Jeśli zależy Wam na dobrych zdjęciach, zadbajcie o światło w sali. W przeciwnym razie z ślubnego albumu nici. Może dekadę temu taniec w półmroku z migającym, kolorowym oświetleniem punktowym budził pozytywne emocje. Dziś jednak takie rozwiązanie można określić jednym słowem: KICZ. Dodatkowe oświetlenie na wesele wielu Parom kojarzy się właśnie z nim. Tak jednak być nie musi. Zanim jednak sprzedamy Wam nasze pomysły, ustalmy, z czego należy zrezygnować, by uniknąć biesiadnego klimatu. Kręcącej się przy suficie kuli mówimy stanowcze NIE. Mimo że ten pomysł wielu z Was może wydawać się śmieszny, jego popularność wciąż jest duża. Takie oświetlenie na wesele przywodzi na myśl lata 80. Może nawet spodobać się niektórym ciociom i wujkom. Mimo wszystko nie radzimy. W złym guście są także kropki i gwiazdki na ścianie. To się po prostu nie może udać.

Oświetlenie sali weselnej – jak to zrobić?

Przede wszystkim skupmy się na tym, by podkreślić charakter sali weselnej, zwłaszcza wtedy, gdy przyjęcie odbywa się w klimatycznej stodole, starym folwarku czy przestronnym lofcie. Takie tło imprezy powinno zostać subtelnie wyeksponowane. Jak to zrobić? Oświetlenie sal weselnych warto zamontować tak, by przyciągało uwagę do ich atutów, np. w miejscu oryginalnych elementów architektonicznych. Nie skupiajcie się na tworzeniu scenerii od nowa. Wykorzystajcie to, co jest, starając się przy tym uniknąć przesady. Stylowe oświetlenie na wesele stanowią listwy LED BAR. Przy ich użyciu można podświetlić starą ścianę z cegły. Delikatne, białe światło nada jej lekkości. Zapewni też klimatyczne zdjęcia, sprawiając, że sukienka boho zaprezentuje się fantastycznie.

Światło tworzy klimat. Warto więc podjąć współpracę z najlepszymi, by uzyskać taki efekt, o jakim marzycie. Najlepsi to LATE. Ich oświetlenie towarzyszy niebanalnej muzyce, granej przez chłopaków ze ŻWAWO. Bez niej przecież nie byłoby zabawy. I tym sposobem możecie mieć 2 w 1. Stylowe oświetlenie sali weselnej i pierwszorzędne kawałki. Brzmi dobrze, prawda?

Realizacje specjalistów od świateł znajdziecie tutaj. Nie czekajcie na ostatni moment i nawiążcie z nimi kontakt już dziś. Z pewnością będzie klimatycznie.

Miejsce: Bungalow Design & Event

Suknia ślubna: Cuda Mecyje Atelier

DJ: ŻWAWO kolektyw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *