O czym nie możecie zapomnieć tuż przed dniem ślubu?

Wasz ślub zbliża się wielkimi krokami? Zostało już tylko kilka tygodni? Pewnie jesteście już zmęczeni przygotowaniami i dopinaniem wszystkiego na ostatni guzik, ale w końcu to naprawdę ostatnia prosta i warto zadbać o to, by wielki dzień przebiegł zgodnie z planem. O czym zatem pamiętać w dniach, które poprzedzają wesele? Co jeszcze trzeba uzgodnić, z kim się spotkać i komu co oddelegować? 

Postaramy się Wam na te pytania odpowiedzieć i przede wszystkim uspokoić Was przed ślubem. W końcu najważniejsze jest to, żebyście razem cieszyli się swoją miłością, a nie zaprzątali sobie głowy wieloma sprawami na ostatnią chwilę. 

Potwierdźcie wszystko z usługodawcami 

I chociaż pewnie wiele rozmów z Waszymi ślubnymi usługodawcami już odbyliście, to w tygodniach, które poprzedzają dzień ślubu, warto przypomnieć jeszcze ustalenia. Przede wszystkim warto potwierdzić godziny przybycia Waszych usługodawców. Dotyczy to zwłaszcza fotografów czy filmowców. Musicie ustalić także z Waszym cateringiem i obiektem weselnym harmonogram, a także potwierdzić ostateczną liczbę Gości. Jeśli zamawiacie tort z innego miejsca, to warto także ustalić godzinę odbioru czy dostawy tortu. To naprawdę drobne zadania, ale jeśli nie zajmiecie się nimi odpowiednio wcześnie, to w dniu ślubu i wesela będziecie stresować się tym, czy na pewno wszystko się uda. 

Stwórzcie harmonogram dnia 

Taki harmonogram nie tylko przyda się cateringowi i Waszej sali, ale będzie przydatny także dla DJ-a lub zespołu. Skorzystają z niego także fotografowie i filmowcy, gdyż dzięki niemu będą mogli bardziej kontrolować sytuację i pojawiać się w kluczowych miejscach. Opracowanie harmonogramu pomoże także i Wam, będziecie czuli się pewniej i spokojniej, no i nie będziecie musieli cały czas nad wszystkim czuwać, ponieważ usługodawcy będą dokładnie wiedzieli, co, gdzie i kiedy ma się wydarzyć. 

Delegujcie zadania 

Musicie także wiedzieć, że sami nad wszystkim nie zapanujecie, dlatego warto zaangażować w przygotowania najbliższe Wam osoby. Mogą to być na przykład świadkowie. Możecie powierzyć im kilka zadań, ustalić ich jako osoby do kontaktu z usługodawcami w dniu wesela czy po prostu traktować ich także jako Waszą prywatną grupę wsparcia. Jeśli delegujecie im zadania, to pamiętajcie jednak, by je precyzyjnie określić. 

Zaplanujcie ostatnie wizyty u kosmetyczki, fryzjera czy barbera 

Jeśli planujecie jeszcze jakieś zabiegi pielęgnacyjne przed weselem, to także ostatni moment, by je zrealizować. Ostatnia wizyta u kosmetyczki, podcięcie końcówek czy wizyta u barbera – to także musicie precyzyjnie zaplanować w Waszym grafiku. W dniach poprzedzających Wasz ślub możecie urządzić sobie też małe domowe SPA, które nie tylko poprawi Wasz wygląd, ale także samopoczucie. 

Odetchnijcie! 

No i najważniejsze! W tych zabieganych dniach musicie także pamiętać, by odetchnąć. Może uda Wam się wziąć kilka dni wolnych od pracy przed ślubem? Albo zadbajcie po prostu o to, by nie brać za dużo w tym czasie na swoje barki. Zaplanujcie sobie relaksujące chwile, wspólną kolację czy najzwyklejszy odpoczynek na kanapie z Netflixem. Możliwe, że właśnie to jest najważniejsze na kilka dni przed ślubem. 

A kiedy nadejdzie już ten dzień, to cieszcie się nim, jak tylko potraficie!

Zobacz także: 

Zdjęcia: KAPALA weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *