Naturalny makijaż na ślub – podpowiadamy

Panna młoda z naturalnym makijażem

W dniu ślubu ogromna część uwagi skupia się na Pannie Młodej. Bajeczna suknia, piękna fryzura i… idealny make-up! Wbrew pozorom jego stworzenie nie jest łatwym zadaniem. Wynika to z faktu, że naturalny makijaż na ślub musi nie tylko sprostać wyzwaniu, jakim jest utrzymanie się w idealnym stanie przez całą, weselną noc. Ma on także sprawić, że twarz Panny Młodej będzie wyglądać świetliście i nieskazitelnie w obiektywie aparatu. Oczywiście ważne jest także to, aby makijaż był wygodny dla samej zainteresowanej, by czuła się w nim swobodnie i komfortowo. Jak stworzyć naturalny ślubny make-up?

Świetlista i gładka cera

Makijaż na ślub

W przypadku twarzy najważniejsze jest zachowanie rozsądnej granicy pomiędzy ukryciem niedoskonałości, które sprawi, że cera będzie wyglądać nieskazitelnie, a silnym kryciem powodującym efekt maski. Chcąc wykonać naturalny makijaż na ślub, należy użyć bazy, która przedłuży trwałość make-upu oraz rozjaśniającego podkładu o umiarkowanym kryciu. Wszelkie niedoskonałości możemy dodatkowo skorygować za pomocą korektora. Ważne jest, aby nie stosować kosmetyków z filtrem, które mogą odbijać światło podczas robienia zdjęć. Konturując twarz, używamy niewielkiej ilości bronzera, a naturalny efekt pozwoli nam uzyskać większa ilość różu oraz nałożony na kości policzkowe, mieniący się rozświetlacz.

Najważniejszy element – oczy

Panna młoda z naturalnym make-upemMówi się, że oczy to okna duszy i to właśnie im należy poświęcić szczególną uwagę, jeśli chcemy stworzyć naturalny makijaż na ślub. Sztuką jest podkreślenie oczu w taki sposób, aby były wyraziste, a zarazem wyglądały naturalnie i delikatnie. W tym celu najlepiej użyć cieni o jasnych barwach w odcieniach beżu, jasnego brązu oraz subtelnego różu. Aby delikatnie powiększyć oko, świetnie sprawdzi się nałożenie trochę ciemniejszego cienia w zewnętrznych kącikach oczu. Rzęsy natomiast wystarczy podkreślić tuszem, jednak jeśli są one naprawdę drobne, możemy pokusić się o ich delikatne zagęszczenie u kosmetyczki. Dzięki temu zwiększymy ich objętość, unikając sztucznego efektu doczepianych rzęs. Brwi podkreślamy jedynie kredką dopasowaną do odcienia włosów i efekt naturalnych, pełnych oczu gotowy.

Naturalny makijaż na ślub – subtelnie podkreślone usta

Ostatnim elementem tworzącym naturalny makijaż na ślub są usta. Ponieważ cera i oczy grają w nim główne role, usta powinny współgrać z nimi, ale nie kraść całej uwagi. Dlatego chcąc zachować naturalny efekt, rezygnujemy z ich mocnego podkreślenia intensywnymi barwami. Doskonałym dopełnieniem będzie użycie matowej lub satynowej szminki w kolorze jasnego lub delikatnie brudnego różu, odcieniach nude, a także przytłumionej, bardzo subtelnej brzoskwini. W ten sposób podkreślimy świetlistość cery, a sama formuła szminki zdecydowanie przedłuży jej trwałość.

Zdjęcia: Kapała Weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *