Marzy Wam się białe wesele? W górach to gwarantowane!

białe wesele w górach

Bez względu na to, w której części kraju mieszkacie, wesele w górach jest osiągalne. Oczywiście zorganizowanie ślubu w lokalizacji odległej od miejsca zamieszkania stwarza dodatkowe trudności, ale przy odpowiednim przygotowaniu oraz zaplanowaniu szczegółów możecie stworzyć białe wesele marzeń! Dowiedz się, jak to wygląda w praktyce oraz jakie atrakcje możecie uwzględnić, organizując ślub w górach.

Białe wesele – w górach niemal pewne

Planując ślub w miesiącach zimowych z pewnością pragniecie, aby cała uroczystość odbyła się w śnieżnej scenerii, która doda niezwykłego uroku oraz magii całemu wydarzeniu. Niestety w naszym klimacie niełatwo przewidzieć opady białego puchu. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będzie wesele w górach. W okresie od grudnia do końca lutego możemy liczyć na spore ilości śniegu w górach, dlatego białe wesele jest tam wręcz gwarantowane.

Tradycyjne wesele w górach

Jeśli już zdecydujecie się na to, aby zorganizować Wasz ślub w górach, czas zastanowić się nad możliwościami organizacyjnymi. Korzystając z bogatego folkloru góralskiego możecie pokusić się o typowo ludowe elementy: zorganizować orkiestrę, która przygrywać będzie góralskie przyśpiewki, pojechać do ślubu na wielkich saniach zaprzężonych w konie lub w przypadku mniejszej ilości śniegu – dorożkami, a także wybrać typową, góralską salę z drewnianymi zdobieniami. Na uwagę zasługuje także tamtejsza kuchnia. Organizując wesele w górach koniecznie postawcie na regionalne, tradycyjne potrawy. W menu możecie uwzględnić grzaniec, tzw. góralską herbatę, oscypki w różnych postaciach, kwaśnicę czy placek po zbójnicku.

Dojazd na ślub w górach

Bardzo ważną kwestią, o której trzeba pamiętać, organizując ślub w górach, jest dokładne wskazanie Gościom trasy. Z pewnością przybywać będą oni z różnych zakątków Polski, dlatego przygotowując zaproszenia najlepiej od razu dołączyć mapkę oraz współrzędne lokalizacji. Warto także zaznaczyć, że wesele w górach to również wspaniała atrakcja dla zaproszonych gości, którzy z pewnością już dojeżdżając na miejsce uroczystości docenią śnieżny, górski klimat, tworzący wyjątkową atmosferę.

Aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, korków i nieprzejezdnych na dróg, w miarę możliwości można pomyśleć o zaproszeniu Gości już dzień przed ślubem i zapewnieniu im noclegu.

Organizacja noclegu

Jeśli decydujecie się na to, aby wyprawić śnieżne wesele w górach, koniecznie zagwarantujcie wszystkim gościom nocleg. Warto zwrócić na to uwagę już w momencie wyboru sali, stawiając np. na hotel, w którym oprócz organizacji tego typu wydarzeń istnieje możliwość rezerwacji pokoi noclegowych. Pamiętajcie również o tym, że choć ślub w górach wymaga dodatkowego wysiłku organizacyjnego, to niepowtarzalny, góralski klimat oraz śnieżny krajobraz z pewnością zrekompensują wszystko!

Zdjęcia (poza głównym): Kiszela Photography

Zobacz także:
Ślub zimą. 5 zalet i 5 wad
Zimowy ślub – jak go zorganizować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *