Kiedy wysłać zaproszenia na ślub?

Aby na Waszym weselu zjawili się Goście, trzeba ich wcześniej o nim powiadomić. Większość Par robi to poprzez wręczanie lub wysyłanie zaproszeń z datą i miejscem ceremonii. I tutaj pojawia się pytanie: kiedy wysłać zaproszenia na ślub? Nie należy robić tego zbyt wcześnie, ani zbyt późno. Jaki termin będzie więc najbardziej odpowiedni? Oto kilka podpowiedzi.

Wysyłanie zaproszeń na ślub – dlaczego data jest tak ważna?

Mogłoby się wydawać, że termin wysyłania zaproszeń nie jest tak istotny. Ostatecznie, to tylko formalność, a większość zaproszonych Gości zdążyliście już poinformować o ślubie w inny sposób. Zaproszenia ślubne stanowią jednak coś w rodzaju przypomnienia. Są także pierwszą wskazówką dotyczącą klimatu wesela i jego motywów przewodnich. Dzięki nim, Goście mają przedsmak tego, co ich czeka na przyjęciu. Kiedy wysłać zaproszenia na ślub?

Jeśli zrobimy to zbyt późno, rodzina i przyjaciele z daleka mogą nie zdążyć zarezerwować biletów lotniczych. Zaproszeni mogą też mieć już inne plany, które nie zawsze łatwo im będzie zmienić. Poza tym liczba Gości będzie Wam potrzebna do zorganizowania przyjęcia. Po potwierdzeniu przybycia przez zaproszonych, możecie oszacować koszty i zastanowić się nad tym, jak rozmieścić uczestników wesela.

Zaproszenia na ślub – bez pośpiechu i bez zwłoki

Przejdźmy do konkretów. Kiedy wysłać zaproszenia na ślub? Za najlepszy termin powszechnie uznaje się 3 miesiące przed weselem. Zawiadomieni w tym czasie Goście mają sporo czasu na przygotowania. Warto poprosić, by potwierdzili swoją obecność do 6 tygodni przed ślubem, by bez pośpiechu zaplanować uroczystość w każdym szczególe, przygotować winietki i rozmieścić Gości przy stołach.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku kameralnej uroczystości. Jeśli planujecie zaprosić wyłącznie najbliższą rodzinę oraz przyjaciół i zastanawiacie się, kiedy wysłać zaproszenia na ślub, nie musicie się spieszyć. Zwykle wystarczy 6-8 tygodni przed uroczystością. Prawdopodobnie żadna z bliskich dla Was osób nie będzie chciała przegapić tego wydarzenia, niektóre będą znać datę dużo wcześniej. Wszystkim jednak z pewnością będzie miło, gdy zostaną oficjalnie zaproszeni, zwłaszcza jeśli zaproszenia wręczycie im osobiście.

Kiedy wysłać zaproszenia na ślub, a kiedy je kupić?

Skoro zaproszenia trzeba wysłać 3 miesiące przed terminem ślubu, to kiedy należy je kupić? Poszukiwania odpowiedniego wzoru nie zawsze są łatwe. Paradoksalnie, bogactwo dostępnych na rynku zaproszeń często utrudnia wybór. Zacznijcie więc szukać już 6 miesięcy przed datą ślubu. Nawet jeśli szybko znajdziecie dopasowany do klimatu Waszego wesela wzór, realizacja zamówienia może trochę potrwać. Lepiej oszczędzić sobie stresu i zrobić to odpowiednio wcześniej.

Zobacz nasze oferty w kategorii: Zaproszenia ślubne.

Jak wysłać zaproszenia na ślub?

Wiemy już, kiedy wysłać zaproszenia na ślub. Istnieje jednak kilka zasad, których przestrzeganie uchroni nas przed towarzyskim faux pas. Po pierwsze, wszystkich Gości należy zaprosić jednocześnie. W przeciwnym razie może dojść do niezręcznej sytuacji, zwłaszcza jeśli uczestnicy przyjęcia pozostają ze sobą w kontakcie.

Po drugie, nie zapominajmy umieścić w zaproszeniach podstawowych informacji, a mianowicie tych o miejscu, dacie oraz godzinie rozpoczęcia ceremonii. Po trzecie, warto określić także datę potwierdzenia przybycia, co może oszczędzić nam sporo czasu na kontakcie z poszczególnymi osobami oraz pozwoli zaplanować uroczystość w szczegółach.

Zaproszenia: Hercklamoty

Zobacz także: 5 pomysłów na oryginalne zaproszenia ślubne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *