Jak zachować swój bukiet ślubny? Wyjątkowa pamiątka z tego dnia

Wspomnienia z wyjątkowych chwil bywają ulotne. Niemalże każdy Wam powie, że dzień ślubu i wesela mija błyskawicznie, a utrwalenie w pamięci wszystkich uśmiechów, łez wzruszeń, wygibasów na parkiecie oraz gorących rozmów jest po prostu niemożliwe.

Oczywiście, warto zadbać, byście mieli z tego dnia pamiątki w postaci zdjęć czy filmu, dzięki którym poczujecie się znów jak podczas tego wyjątkowego dnia. Ale miło też jest zostawić sobie jakiś nietypowy przedmiot, który kojarzyć się Wam będzie ze ślubem i weselem, na który spojrzycie i poczujecie się jak w drodze do miejsca ceremonii zaślubin. 

Taką cenną pamiątką może być Wasz bukiet ślubny! Jak zatem zabezpieczyć i zachować go, by przetrwał lata? Podpowiadamy. 

Bukiet ślubny – must-have czy zbyteczny gadżet? 

Coraz częściej Panny Młode rezygnują z bukietu ślubnego. Wiadomo, wygląda on przepięknie, dopełnia całą stylizację, ale co z nim właściwie robić? Kiedy trzymacie go podczas ceremonii, zaczynają Wam się pocić dłonie. Przychodzi moment przysiąg, musicie się go jakoś elegancko pozbyć. A podczas wesela, to już w zasadzie ginie gdzieś w akcji. Myślicie sobie – komu to potrzebne? No ale wyobraźcie sobie, jak pięknie wygląda Panna Młoda, która zmierza w stronę ołtarza z naręczem świeżych kwiatów… No cóż – trudny wybór. 

Jeśli jednak zdecydujecie się na bukiet ślubny, to mamy sposób, który sprawi, że bukiet ten stanie się czymś więcej niż tylko eleganckim dodatkiem. Będzie on pamiątką, na widok której uronicie niejedną łzę. 

Niecodzienna pamiątka z dnia ślubu 

Panny Młode często decydują się na zostawienie sobie swojej sukni ślubnej na pamiątkę, by móc wspominać ten wyjątkowy dzień. Najczęściej jednak suknia ta ląduje głęboko w szafie i napotykacie się na nią przy okazji większych porządków, może raz na kilka lat. Zdajemy sobie jednak sprawę, jak miłym akcentem jest zostawienie sobie jakiejś pamiątki z dnia ślubu. Takim cennym przedmiotem może być Wasz bukiet ślubny. Jeśli jednak chcecie go zachować na dłużej, musicie zawczasu o tym pomyśleć. 

Jak zachować bukiet ślubny? Nasze sposoby 

Zdecydowałyście się na zachowanie bukietu? Wspaniale. Teraz wystarczy tylko, że wybierzecie sposób, który najbardziej będzie Wam odpowiadał. Zaczniemy oczywiście od najprostszego, czyli… 

Suszenie bukietu ślubnego 

Klasyczny sposób, którego pewnie już nie raz próbowałyście, susząc pojedyncze kwiatki. By zachować Wasz bukiet, upewnijcie się, czy wszystkie jego elementy są jeszcze świeże. Jeśli jakieś płatki czy liście zaczęły już więdnąć, usuńcie je z kompozycji. Następnie solidnie zwiążcie bukiet i najlepiej powieście go (zwisającego w dół) w ciemnym i suchym miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzał i nie ulegnie zniszczeniu. Suszenie takiego bukietu może potrwać od dwóch tygodni do nawet kilku miesięcy. Kiedy jednak wyschnie on już całkowicie, możecie umieścić go w dekoracyjnym wazonie lub szklanym pudełku. 

Zalewanie kwiatów żywicą 

Na pewno widziałyście już piękną biżuterię, w której kwiaty i inne rośliny zatopione są w żywicy. Podobną rzecz możecie zrobić z Waszym bukietem. Oczywiście przyjmie on trochę inny kształt, ale w ten sposób zabezpieczycie kwiaty. Od Was zależy, czy z pojedynczych kwiatów chcecie zrobić sobie zestaw biżuterii czy może zdecydujecie się na dekoracyjny obrazek, w którym znajdzie się cała kompozycja. Jeśli macie chociaż odrobinę zdolności manualnych, możecie zająć się tym same, ale dobrym pomysłem jest też zlecenie wykonania takiej pamiątki komuś, kto jest już w tym doświadczony. 

A Wy – co myślicie o zachowaniu bukietu ślubnego?

Zobacz także: 

Zdjęcia: KAPALA weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *