Jak wyglądać pięknie w dniu ślubu? (Nie)oczywiste sposoby

Diety cud, restrykcyjne treningi, szalone harmonogramy pielęgnacyjne… Panny Młode z każdej strony atakowane są presją związaną z wyglądem w dniu ślubu. Idealnie biały uśmiech, cera bez najmniejszej skazy i figura supermodelki – nic z tego nie sprawi, że poczujesz się najlepiej na świecie. To tylko fikcja. 

Prawdziwe szczęście da Ci rozkoszowanie się i celebrowanie tego wyjątkowego dnia. Oczywiście, warto o siebie dbać, by zachowywać zdrowie i dobrą formę (która wcale nie wiąże się z idealną sylwetką), ale nie przesadzajmy z cudownymi receptami na idealny wygląd. Każda z Was jest piękna i wyjątkowa. W zasadzie nic więcej nie potrzeba do szczęścia! Co zatem robić lub czego nie robić, by czuć się pięknie w dniu ślubu? 

Diety i ćwiczenia – jak nie oszaleć

“Bierzesz ślub, więc bierz się za siebie!” I chociaż faktycznie, wizja ślubu dla wielu kobiet jest pretekstem, by zmienić coś w swojej diecie czy zacząć jakąś aktywność fizyczną, to jednak warto dobrze się odżywiać i prowadzić w miarę aktywny tryb życia bez względu na Wasz stan cywilny. 

Chodzi po prostu o to, byście czuły się dobrze w każdej sytuacji. Szykując się do ślubu, nie wprowadzajcie ryzykownych diet i wyczerpujących treningów. Tym możecie sobie nawet zrobić krzywdę. Postawcie na zbilansowaną dietę, więcej warzyw i owoców, ograniczenie produktów odzwierzęcych, ale raz na jakiś czas pozwólcie sobie też na małe guilty pleasure. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną w czasie przygotowań ślubnych, zbawienna może okazać się joga, która ukoi Wasze nerwy i zadba o Wasze ciało. 

Idealna cera i sylwetka – czyli pokonaj wszelkie złudzenia

Kojarzycie zdjęcia idealnych Panien Młodych, na których twarzach nie ma ani jednej niedoskonałości? Prawda jest taka, że nikt nie ma idealnie gładkiej cery, a takie zdjęcia są efektem jedynie profesjonalnego makijażu, zręcznego oka fotografa przy dobrym świetle oraz odpowiedniej obróbki. Nawet jeśli zmagacie się z jakimiś problemami z cerą, to nie jesteście w tym jedyne. W czasie ślubnych przygotowań, zadbajcie przede wszystkim, by czuć się pewnie w swoim ciele. Doceniajcie swoje atuty, poznajcie swoje ciało i znajdźcie jakieś ukojenie w tym przedślubnym czasie. 

Zadbaj o siebie – czyli jak się pielęgnować podczas organizacji ślubu?

Zatem jeśli nie restrykcyjne diety i wyczerpujące treningi – to co innego? Może wieczorne spacery ze swoją drugą połówką? Może czytanie książki czy słuchanie ulubionego podcastu? Może wieczorna sesja jogi przy zapalonej aromatycznej świecy? A może gotowanie wraz z partnerem czy partnerką i wspólna romantyczna kolacja? Właśnie takim aktywnościom warto oddać się podczas przygotowań do ślubu. To one sprawią, że prawdziwie o siebie zadbacie i w tym wyjątkowym dniu poczujecie się najlepiej na świecie.

Zastanówcie się więc, jakie jakie aktywności sprawią, że poczujecie się lepiej i zrelaksujecie się. Niech to będzie Wasz prawdziwy przedślubny harmonogram, dzięki któremu prawdziwie o siebie zadbacie. 

Zobacz także: 

Zdjęcie główne: KAPALA weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *