Jak powinna przebiegać współpraca z fotografem ślubnym?

Wspomnienia mają to do siebie, że z biegiem czasu bledną, tracą kolory, zacierają się. Kluczem do nich mogą być zdjęcia. Planując ślub oraz współpracę z fotografem, głównym kryterium wyboru zwykle są doświadczenie oraz jakość znajdujących się w portfolio ujęć. Tymczasem równie ważny jak fachowe umiejętności jest kontakt z profesjonalistą. Aby powierzyć mu swoje wspomnienia, musimy go zwyczajnie lubić. Jak znaleźć właściwą osobę? Na czym oprzeć zawodową relację? Oto kilka praktycznych rad.

  1. Fotograficzny kredyt zaufania

Jeśli nie ufacie fotografowi, z waszej współpracy z pewnością nie wyniknie nic dobrego. Ostatecznie, znaleźliście profesjonalistę i Wasz ślub bez wątpienia nie będzie jego pierwszym zawodowym wyzwaniem. Wiele Par tak bardzo stara się, by wszystko w dniu ślubu było idealne, że trudno im powstrzymać się od kontrolowania każdego aspektu uroczystości. Bez zaufania jednak to nie może się udać.

Oczywiście, nie mylmy zaufania z łatwowiernością. Jeśli jednak udało się podpisać satysfakcjonującą umowę, a przyszła współpraca wygląda obiecująco, poza sympatią obdarzmy wybranego fotografa kredytem zaufania. Z pewnością będzie dokładnie tam, gdzie trzeba, by uchwycić najważniejsze momenty i łatwe do przeoczenia detale. Zjawi się na czas, nie wymagając Waszej pomocy i nie przysparzając stresów, a po weselu wybierze fantastyczne ujęcia do ślubnego albumu.

  1. Od słowa do słowa, czyli dobry kontakt

Niezależnie od tego, czy będzie to rozmowa telefoniczna, spotkanie w cztery oczy czy wiadomość mailowa, liczy się jakość relacji z profesjonalistą. Ważne, by szybko rozwiewał wszelkie wątpliwości i udzielał wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące parę pytania. Merytoryka to jednak nie wszystko. Potencjalny fotograf ślubny powinien budzić sympatię, a kontakt z nim stanowić prawdziwą przyjemność.

Jeśli poczujecie się w towarzystwie fotografa swobodnie, wykonane podczas sesji zdjęcia będą naturalne, bez sztuczności i widocznego na twarzach nowożeńców skrępowania. Liczy się także szczerość. Warto postawić na kogoś, kto przedłoży swoją profesjonalną opinię nad chęć dogodzenia klientowi i nie zawaha się doradzić, jednocześnie pozostając otwartym na potrzeby oraz decyzje nowożeńców, bez zbędnego krytycyzmu i dezaprobaty. Szczerze, lecz taktownie i z szacunkiem.

Zobacz nasze oferty z kategorii: Fotograf ślubny.

  1. Poznajmy się

Fotograf musi lubić ludzi. Być ich ciekawym i nieustannie podejmować wysiłki, by ukazać ich prawdziwą naturę na swoich zdjęciach. Zanim przystąpi do pracy, upewnia się, czy wie wystarczająco dużo o Parze, z którą współpracuje, czy zna upodobania przyszłych małżonków, ich temperamenty, czy wie, kto jest dla nich ważny, na czym szczególnie im zależy.

Tylko wtedy zdjęcia mogą być tak prawdziwe, pełne emocji, subtelne i nieoczywiste. Warto więc wpuścić fotografa do swojego świata i rzucić mu nieco światła na rodzinne relacje oraz swoje gusta. To pozwoli mu pracować lepiej i spełnić nasze oczekiwania, a nawet je przerosnąć.

  1. Niech formalnościom stanie się zadość

Rzetelna, uczciwa umowa pozwoli poczuć się bezpiecznie każdej ze stron. Nie wzbraniajmy się więc przed jej podpisaniem. Aby uniknąć niedomówień, warto zawrzeć w niej nie tylko podstawowe informacje, jak dane firmy oraz nowożeńców, ale też każdy szczegół, od liczby wykonanych zdjęć, poprzez określenie czasu pracy, aż do związanych z dojazdem czy noclegiem detali. Nie może zabraknąć również informacji o uprawnieniach fotografa, m.in. do sterowania dronem w miejscach zgromadzeń publicznych lub robienia zdjęć w trakcie ceremonii kościelnej.

Jeśli poszukujecie fotografa, który spełni te warunki, skontaktujcie się z Agatą z Cyk Cyk Studio.

Artykuł sponsorowany, zdjęcia: Cyk Cyk Studio

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *