Fotografia i film ślubny, czyli kompletny reportaż z Waszego wesela. Czy warto?

Planując ślub i wesele Pary, skupiają się na odpowiednim doborze usługodawców i dopięciu wszystkiego na ostatni guzik. I chociaż obecność fotografa na ślubie jest już praktycznie niekwestionowana, to filmowiec nie zawsze znajduje się w “żelaznym” pakiecie wykonawców. Pewnie dlatego, że film ślubny wielu z nas kojarzy jeszcze z wielogodzinnymi materiałami na kasetach VHS ze ślubów naszych rodziców. 

Dziś jednak wygląda to zupełnie inaczej. Teledyski ślubne to prawdziwe dzieła sztuki. Dlatego postaramy się w tym artykule “odczarować” film ślubny i przedstawić Wam zalety płynące z wyboru zespołu fotografa i filmowca, bo takie połączenie zapewni Wam kompletny reportaż z dnia Waszego ślubu.

Ulotne wspomnienia zachowane w reportażu 

Nie zdajecie sobie nawet sprawy, jak szybko minie Wam dzień ślubu i wesela. Wśród tych wszystkich ekscytujących wydarzeń, ogromu emocji, kochających Was Gości, trudno jest “zakodować” ulotne chwile, wyrazy twarzy, wzruszające sytuacje i detale, które decydują o tym, że był to tak wyjątkowy dzień. Nie będziecie w stanie zapamiętać wszystkiego. A jestem przekonana, że zależy Wam jednak, by utrwalić te niepowtarzalne emocje, które towarzyszyły Wam i Gościom. I właśnie kompletny reportaż ślubny Wam to zapewni! Współpraca fotografa i filmowca może dać naprawdę genialne rezultaty.

Zespół fotografa i filmowca – dlaczego warto? 

I chociaż na rynku ślubnym jest wielu fotografów, którzy są naprawdę mistrzami w swojej dziedzinie, to nawet najpiękniejszy reportaż zdjęciowy nie zastąpi kompletnego reportażu, który może zapewnić fotograf z filmowcem. O zalety takiej opcji zapytaliśmy Kamila i Macieja z Grupy Obiektywni, czyli wielokrotnie nagradzanego duetu fotografa i filmowca. 

Minimum formalności 

Zacząć możemy bardzo pragmatycznie. Kiedy wybieracie zespół fotograf + filmowiec, nie musicie ustalać warunków z dwoma firmami – podpisujecie tylko jedną umowę, płacicie jeden zadatek. Dzięki temu ograniczacie formalności. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to kluczowa sprawa, ale w całym zamieszaniu przedślubnym choćby takie ułatwienie jest na wagę złota. 

Spójny reportaż na najwyższym poziomie 

Kamil i Maciej z Grupy Obiektywni podkreślają, że największą zaletą takiej opcji jest efekt współpracy fotografa i filmowca, czyli spójny reportaż zdjęciowy i filmowy. Decydując się na takie rozwiązanie nie musicie martwić się, że zdjęcia i film zostaną wykonane w różnych stylach i nie będą się uzupełniać. 

Współpraca fotografa i filmowca to gwarancja kompletnego i spójnego reportażu z dnia Waszego ślubu, w którym znajdziecie najważniejsze chwile, momenty i emocje. Taka zgrana ekipa fotograficzno-operatorska będzie się wzajemnie uzupełniać i pomagać sobie w pracy, a Wy ich nawet nie będziecie zauważać. Jeśli natomiast wybierzecie osobno fotografa i osobno filmowca, istnieje ryzyko, że będą sobie wchodzić w drogę. Każdy przecież pracuje w inny sposób.

Jak wygląda to kosztowo?

Taki pakiet może się wiązać także z odrobinę niższym kosztem niż w przypadku wyboru fotografa i filmowca osobno. Już na samym początku współpracy zapłacicie tylko jeden zadatek, a wiadomo, że podczas organizacji wesela te wydatki się ciągle mnożą.

Kompletny reportaż ślubny

I jeśli nawet w tym momencie nie wydaje Wam się konieczne gromadzenie pamiątek z tego dnia, to jestem pewna, że za kilka lat będziecie chcieli wspomnieniami powrócić do swojego ślubu i wesela. W końcu to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu! Zadbajcie więc o kompletny reportaż ślubny najwyższej jakości.

Zobacz także: 

Zdjęcia: Grupa Obiektywni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *