Firmy LGBTQ-friendly w branży ślubnej – tworzymy listę!

Czerwiec upływa nam na świętowaniu Miesiąca Dumy LGBTQ+, choć tak naprawdę powinniśmy rozmawiać o tym cały rok. Z biegiem lat coraz więcej osób, organizacji i firm jasno deklaruje wsparcie dla tej społeczności. Cieszymy się, że także w branży ślubnej pojawia się coraz więcej takich głosów. Wiemy jednak, że pary homoseksualne, które w Polsce decydują się na ślub humanistyczny i wesele, czasem napotykają na niechęć ze strony usługodawców. Chcemy to zmienić. Tworzymy listę ślubnych firm LGBTQ-friendly, która zostanie opublikowana w portalu Ślub na Już. Zaczynamy od siebie: Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk i Bungalow Design & Event.

Na liście chętnie zobaczymy wszystkie firmy, które bez problemów zrealizują usługę dla Pary nieheteronormantywnej, tak aby nie narażać jej na dyskomfort spowodowany ewentualnym brakiem zrozumienia czy odmową ze strony sali weselnej, DJ-a czy filmowca. Chcemy wysłać jasny komunikat – każdą Parę, która zwróci się do nas, przyjmiemy z otwartymi ramionami, bez względu na tożsamość seksualną! Bo miłość nie wyklucza!

Wierzymy, że miłość ma dla nas wszystkich takie samo znaczenie. Miłość łączy nas w pary i sprawia, że zaczynamy wspólnie planować przyszłość. Chcemy tą miłością dzielić się z rodziną i przyjaciółmi. Wierzymy, że każda z Par Młodych, z którymi mamy przyjemność współpracować – tak samo rozumie to słowo. I wiemy, że wśród ślubnych usługodawców jest także wiele wspaniałych i otwartych osób, które będą chciały razem z nami stworzyć tę listę.

Joanna Humerczyk:

Prowadzimy śluby humanistyczne Par heteroseksualnych i homoseksualnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że w Polsce jest to jedyna forma ślubu, która traktuje na równi wszystkie Pary Młode, bez względu na ich orientację. Dla wszystkich jest to symboliczna forma zawarcia małżeństwa. Część Par homoseksualnych decyduje się na wiążący prawnie ślub za granicą (w Niemczech, Holandii, Hiszpanii), a w Polsce zaprasza Gości na ślub humanistyczny. Innym rozwiązaniem prawnym jest podpisanie umowy partnerskiej, która w obecności notariusza, również może zostać podpisana w trakcie ceremonii humanistycznej.

Inicjatorzy akcji: Kamil Konieczny – Bungalow Design & Event, Joanna Humerczyk i Szymon Wieczorek – Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk

Kamil Konieczny:

Chciałbym żeby Pary LGBTQ+ szukające wsparcia w znanych mi tematach scenografii, aranżacji ślubu czy wynajmu miejsca, ale i wszystkich gałęziach biznesu ślubnego, mogły czuć się w pełni komfortowo w kontakcie z usługodawcą. Chcę, aby były traktowane jak każda inna Para Młoda, która organizuje ten ważny dzień po swojemu przy pomocy firm, które profesjonalnie wykonają powierzone im zadanie.

Pary LGBTQ+ wprowadzają nowe spojrzenie na utarte wątki w biznesie ślubnym, dlatego uważam, że przy odrobinie szczęścia nadchodzące lata będą bardzo ekscytujące na polskim rynku ślubnym i eventowym.

Podobne zdanie na ten temat ma Szymon Wieczorek, który również prowadzi śluby humanistyczne:

Często przekonuję się, że nienawiść do osób LGBT jest sztucznie napędzana przez rząd i media. Kiedy problem przestaje być abstrakcyjny i w rodzinie lub wśród znajomych pojawia się osoba trans- lub homoseksualna, ludzie diametralnie zmieniają swoje podejście i podchodzą do niej z akceptacją i zrozumieniem. Prowadziłem ślub lesbijek w wiejskiej sali weselnej, prowadziłem międzynarodowy ślub pary gejów w topowym miejscu w Warszawie – akceptacja była taka sama. Wśród firm ślubnych, z którymi spotykamy się na najpiękniejszych ślubach w Polsce, nie raz rozmawiamy o tolerancji i akceptacji. Wiemy, że jest wiele osób i firm, które wspierają społeczność LGBTQ+ i z przyjemnością staną się częścią tego wyjątkowego dnia.

Branżo ślubna! Czekamy na Wasze zgłoszenia: kontakt@slubnajuz.pl. Już 30 czerwca zostanie opublikowana lista, która będzie na bieżąco aktualizowana o kolejne firmy (dodawane nieodpłatnie).

Zachęcamy także do skorzystania z nakładki na zdjęcie, którą można ustawić na profilu swojej firmy na Facebooku – znajdziecie ją tutaj.

Możesz już zobaczyć pełną listę tutaj: Lista firm ślubnych LGBTQ-friendly

Zdjęcia: Photo Recuerdos

Artykuł powstał w ramach współpracy z portalem Ślub na Już

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *