Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki w nowym miejscu!

Festiwal sukien ślubnych z drugiej ręki

Jeszcze tylko 3 tygodnie dzielą nas od Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki.
Przygotowania idą pełną parą, ale znajdzie się jeszcze kilka miejsc na suknie, które
będą miały okazję otrzymać drugie życie. Czy wymarzona, biała kreacja ślubna musi
kosztować krocie i być kupiona w salonie? Otóż nie! 26.09.2020 roku w The Beauty
Space Cracow, przy ul. Krzywej 8/2 będziecie mogły kupić swoją wymarzoną suknię
ślubną!

To wydarzenie, którego jeszcze nie było. Pisze się o nim na zerowaste’owych grupach na
Facebooku, pisze tygodnik Polityka, a także byłe i przyszłe panny młode, które mają okazję znaleźć nowy dom dla swoich kreacji. Nadja Pędzik, organizatorka Festiwalu, na zaproszenie TVP 2, w Pytaniu na Śniadanie opowiadała o samej idei i pomyśle, który zrodził się spontanicznie w jej głowie.

“Przecież suknię ślubną zakłada się tylko raz w życiu. Jak więc można mówić, że jest ona znoszona czy zużyta? Panny Młode szalenie dbają o swoją kreację, mając na myśli to, że będą chciały ją potem sprzedać. Zupełnie nie dziwi mnie ogromne zainteresowanie, które wywołuje Festiwal i cieszę się, że tak wiele kobiet wie, co to znaczy bycie świadomym konsumentem. Aktualnie dopinamy wszystko na ostatni guzik. Już we wrześniu będzie można kupić bilety dla zwiedzających. Co ważne, Festiwal odbędzie się zgodnie ze wszystkimi zasadami sanitarnymi wydanymi przez GIS. Dołożymy wszelkich starań, aby nasi goście czuli się komfortowo i bezpiecznie” – mówi Nadja Pędzik, organizatorka wydarzenia.

Sprzedaj swoją suknię i daj jej drugie życie

Aby wystawić suknię na Festiwalu, należy upewnić się, że jest ona wyczyszczona i nie ma widocznych wad. Jeśli spełnia te wymogi, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie oraz kupić bilet, którego koszt wynosi 80 zł. Potem następuje umówienie się na przekazanie sukni – można to zrobić zarówno stacjonarnie w Krakowie, jak i drogą pocztową. Wówczas podpisywana jest również umowa, protokół oraz regulamin. Jeśli suknia zostanie sprzedana podczas Festiwalu, organizator pobiera 15% prowizji z całej kwoty. Jeśli nie, można ją odebrać do dwóch tygodni po wydarzeniu lub zostanie ona odesłana sprzedającej. Warto pamiętać, że właścicielki sukien nie mogą być obecne na festiwalu – organizator kompleksowo zajmuje się sprzedażą.

Znajdź swoją wymarzoną kreację i … kup ją!

Panie, które poszukują idealnej sukni, mogą pojawić się już o 10:00 w Hotelu Atrium w Krakowie. W jednej z sal znajdować się będą suknie ślubne, a w drugiej zaś przestronne przymierzalnie, lustra i fotele. Każda panna młoda chce przyjść z mamą, koleżanką i przeżywać to wszystko razem z nimi, dlatego stworzona zostanie ku temu wyjątkowa atmosfera. Dodatkiem będą bilety VIP, które oprócz wstępu zawierają również szampana. Naszym celem jest, aby Panie mogły poczuć się wyjątkowe!

Na miejscu będą krawcowe, które pomogą w dopasowaniu wybranych modeli i pokażą, w jaki sposób można przerobić suknie, aby pasowały do sylwetki. Uczestniczki mogą od razu zlecić przerobienie sukni, ale nie jest to konieczność.

Pierwszy raz w Polsce!

Idea zero waste w Polsce jest jeszcze bardzo świeża, jednak wyznaje i propaguje ją coraz więcej osób. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które pozwala znaleźć nową właścicielkę dla niemal nienoszonej sukni.

Do współpracy przy wydarzeniu zgłosiło się wielu partnerów. Są to między innymi takie firmy jak WoshWosh – renowacja obuwia czy Bytomski / Bytomska Jewellery – marka znana między innymi z wykorzystywania złota z certyfikatem Fairmined, czyli pozyskanego w odpowiedzialny sposób. Do partnerów dołączyła również ekologiczna pralnia Strefa Prania z Krakowa. Wydarzenie odbędzie się w nowym miejscu – salonie fryzjersko-kosmetycznym
The Beauty Space Cracow, przy ul. Krzywej 8/2.

Więcej informacji na temat Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki można znaleźć na stronie, a także w wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *