Dobry zespół na wesele – po czym go poznać?

Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej niemalże decyduje o tym, czy zabawa weselna będzie udana. Oczywiście, najważniejsi są ludzie, ale warto też zadbać o to, by ktoś szczególnie troszczył się o rozkręcanie imprezy. Kiedy zależy Wam na muzyce na żywo, to czeka Was trud wyboru – musicie wybrać dobry zespół na wesele! Z góry uprzedzamy – to nie takie łatwe zadanie. Na szczęście możecie wesprzeć się naszymi radami i przydatną listą – o co pytać zespół na wesele?

Kiedy szukać dobrego zespołu na wesele?

Zespół LaGuardia, fot. Maciej Gierszewski

Nie jest łatwo znaleźć dobry zespół na wesele, który będzie odpowiadał Waszym preferencjom, dlatego takie poszukiwania należy zacząć odpowiednio wcześnie. Musicie mieć wystarczająco dużo czasu, by zapoznać się z repertuarami, gatunkami, cenami czy składami zespołów. Koniecznie przesłuchajcie nagrania zespołów, a jeśli to możliwe, zobaczcie jak radzą sobie na żywo. Dobre zespoły muzyczne bookują terminy z dużym wyprzedzeniem, dlatego nie zwlekajcie, gdy znajdziecie ten jedyny!

Zobacz nasze oferty zespołów na wesele.

Dobry zespół na wesele – czyli właściwie jaki?

Zespół: LaGuardia, fot. Maciej Gierszewski

Otóż taki, który będzie odpowiadał Wam. Musicie sami zastanowić się, w jakim stylu chcecie utrzymać imprezę, jaki skład wykonawczy ma Wasz wymarzony zespół, jaki image, jakich gatunków chcecie uniknąć, jakie zabawy i tradycje zachować, a jakich za nic w świecie nie chcecie mieć na swoim weselu. To bardzo ważne, nie chcecie chyba przeżywać żenujących chwil tego wyjątkowego dnia. Zróbcie listę Waszych oczekiwań, a potem rozpocznijcie poszukiwania dobrego zespołu na wesele.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zespołu muzycznego – zapytaliśmy ekspertów

Zapytaliśmy członków zespołu LaGuardia, co według nich jest najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o wyborze zespołu muzycznego. Oto odpowiedź:

Przy wyborze zespołu muzycznego, Para Młoda powinna zwrócić uwagę na warunki akustyczne sali. Jest to ważny, choć często pomijany aspekt. Zespoły z dużym doświadczeniem potrafią określić, czy sala, którą wybraliście, spełnia warunki pozwalające na występ zespołu na żywo czy też lepiej sobie to odpuścić i poszukać dobrego DJ-a.

Jak widzimy, akustyka odgrywa ważną rolę w samej decyzji o zamówieniu zespołu muzycznego. Jeśli wybrana przez Was sala weselna jest zbyt mała lub mało atrakcyjna akustycznie z innych powodów, może lepiej będzie postawić na DJ-a.

Co ludzie gadają – czyli jak sprawdzić zespół na wesele?

Poza przesłuchaniem nagrań i zespołu na żywo, możecie też poszukać opinii o danym zespole. Nikt nie powie Wam o nim tyle, co Para, która miała go na swoim weselu. Dowiecie się też dzięki temu, jakie doświadczenie ma band, jak prowadzi imprezę, jakiej jakości ma nagłośnienie, jaki kontakt ma z Parą oraz o co pytać zespół na wesele przed rozpoczęciem współpracy.

Kto pyta, nie błądzi – czyli o co pytać zespół na wesele?

Aby wyeliminować nieprzyjemne sytuacje w dniu wesela czy też zaoszczędzić sobie niepotrzebnych niespodzianek, koniecznie wypytajcie zespół o wszystko, co tylko Was dręczy. Jeśli nie macie zielonego pojęcia, o co pytać zespół na wesele, to skorzystajcie z naszej listy.

Lista pytań do zespołu muzycznego:

  • Jaki jest koszt usługi? A jaki jest koszt jej przedłużenia?
  • Czy są jakieś dodatkowe koszty? (np. dojazd, nocleg)
  • Jak długo trwają bloki muzyczne i przerwy?
  • Jakie zabawy zespół proponuje na imprezę? (Aby dowiedzieć się, czy znajdziecie wspólny język)
  • Czy grają disco polo? Jaki jest ich stosunek do wyeliminowania takiej muzyki z imprezy?
  • W jakim składzie występuje zespół?
  • Jakie jest doświadczenie muzyczne członków zespołu?
  • Jaki repertuar proponuje zespół? Jakie są możliwości konsultowania repertuaru z Parą?
  • W jakich strojach występuje zespół? (Żeby uniknąć dużego dysonansu między stylem przyjęcia a stylem zespołu)

To tylko kilka pytań, ale z pewnością rozwieją one Wasze wątpliwości i ułatwią współpracę z zespołem. Kiedy już po czasie zmagań odnajdziecie swój dobry zespół na wesele, to nie pozostanie Wam już nic innego, jak świetnie się bawić w tym szczególnym dla Was dniu.

Dobrej imprezy!

Zobaczcie także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *