Dlaczego taniec córki z ojcem jest opcjonalny?

Gdy ta para wychodzi na parkiet, wszyscy pospiesznie sięgają po chusteczki. Taniec córki z ojcem wzbudza wiele emocji i stanowi często jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas przyjęcia weselnego. Dla jednych Panien Młodych jest to sposób na czułe pożegnanie, wyrażenie swojej wdzięczności i miłości. Inne widzą wspólny taniec jako podyktowaną tradycją konieczność. Czy taniec córki z ojcem na weselu to obowiązkowy punkt programu? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

Taniec córki z ojcem tradycją

Na amerykańskich weselach taniec córki z ojcem stanowi jeden z najważniejszych elementów przyjęcia. Tradycja ta z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność także w naszym kraju. Wspólny taniec ma duże znaczenie symboliczne i nawiązuje do królującego niegdyś patriarchatu, kiedy to ojciec przekazywał córkę jej wybrankowi, powierzając ją jednocześnie jego opiece i cedując na niego odpowiedzialność za nią.

Obecnie, w dobie równouprawnienia taniec córki z ojcem na weselu postrzegany jest nieco inaczej. To pewien rodzaj pożegnania. Panna Młoda w pewnym sensie przestaje być córeczką tatusia i oficjalnie zmienia się w dorosłą kobietę, która będzie dzielić swoje radości i problemy z mężem, nie z tatą. Taniec córki z ojcem to doskonała okazja do wyrażenia uczuć, towarzyszących zmianom. Ze strony ojca będzie to szczęście, a zarazem żal. Córka z kolei może w ten sposób wyrazić swoją miłość i wdzięczność za włożony w swoje wychowanie trud i zaangażowanie we wspólną relację.

Zobacz także: A może tak wesele bez tańca?

Taniec córki z ojcem na weselu – przyjemność czy konieczność?

To zależy. Gdy ojciec i córka mają ze sobą doskonały kontakt i łączy ich bliska więź, taki taniec z pewnością będzie miał dla nich duże znaczenie. Stanie się doskonałym podsumowaniem szczęśliwego dzieciństwa i wspólnych przeżyć. Uchwycony przez fotografa w emocjonalnym kadrze taniec córki z ojcem z pewnością zajmie wówczas ważne miejsce w ślubnym albumie i zapisze się w pamięci Panny Młodej i gości jako niezwykle wzruszający moment. Co jednak, jeśli relacja z ojcem pozostawia wiele do życzenia, a Panna Młoda nie ma potrzeby wyrażania swoich uczuć w ten sposób? Czy w takiej sytuacji wyrzucić taniec córki z ojcem z weselnego programu i zapomnieć o tradycji? A może zatańczyć mimo wszystko? Jest jeszcze inna możliwość…

Taniec córki z ojcem w wydaniu light

Zwykle taki taniec zostaje oficjalnie zapowiedziany przez konferansjera lub inną, czuwającą nad przebiegiem przyjęcia osobę, a zaproszeni goście gromadzą się wokół pary ojciec-córka, by uczestniczyć we wzruszającej chwili. Taniec córki z ojcem odbywa się często przy dźwiękach ważnej dla obojga piosenki, a niektóre duety decydują się nawet na skomplikowany układ, poprzedzony wieloma próbami.

Istnieje jednak jeszcze wersja light, która dla wielu córek jest dużo bardziej komfortowa. Wystarczy poprosić tatę do tańca w rytm utworu, który lubi najbardziej. Taki taniec córki z ojcem na weselu na pewno sprawi mu przyjemność. Może też być okazją do złagodzenia ewentualnych napięć oraz uhonorowania roli ojca, tak ważnej w życiu każdej dziewczynki.

Zobacz także: Wesele dla introwertyków, czyli jak opanować stres przed ślubem

Zdjęcia: Time Of Joy Photography

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *