DJ czy zespół na wesele – co wybrać?

DJ czy zespół – oto jest pytanie. Przygotowania przedślubne potrafią być naprawdę przytłaczające, a nawał obowiązków może powalać. Jednak zapewnienie Gościom i sobie dobrej zabawy podczas przyjęcia jest jedną z najważniejszych kwestii. Nie da się ukryć, że poza dobrym towarzystwem, na imprezie najistotniejsza jest muzyka. Chcecie przecież do upadłego tańczyć na parkiecie w otoczeniu swoich bliskich.

Dlatego kluczową kwestią jest wybór – DJ czy zespół. Tej sprawie musicie poświęcić dość dużo uwagi i rozważyć wszystkie plusy i minusy, jeśli oczywiście nie jesteście zagorzałymi zwolennikami jednej z tych opcji. My za Was nie wybierzemy, ale postaramy się troszkę rozjaśnić sprawę. Zatem DJ czy zespół?

DJ na wesele – zalety

DJ Monika Petryczko, fot. Krzysztof Ziętarski

Rozważając kwestię: DJ czy zespół, coraz więcej młodszych Młodych Par wybiera DJ-a. Nic więc w tym dziwnego, że w branży ślubnej pojawia się coraz więcej takich usługodawców. Problemem jest jedynie znalezienie tego odpowiedniego DJ-a, który zawładnie Waszą imprezą. Główną zaletą wyboru DJ-a jest oczywiście szerszy repertuar. W pewnym stopniu macie wpływ na wybór gatunków, piosenek, artystów, interpretacji, z kolei zespół w tym wypadku daje mniejsze pole manewru.

Przy współpracy z DJ-em łatwiej jest też mieć wpływ na playlistę, zawęzić gatunki, wyeliminować niechciane piosenki itd. DJ bardzo często ma także większe zdolności konferansjerskie niż członkowie zespołów, dlatego w bardziej gustowny i odpowiedni sposób będzie prowadził imprezę. Biorąc pod uwagę aspekty logistyczne w kwestii DJ czy zespół, DJ z pewnością zajmie mniej miejsca, co może być szczególnie ważne w przypadku, gdy Wasza sala weselna nie jest za duża i liczy się każdy metr.

Kiedy stoicie przed wyborem DJ-a lub zespołu, dość dużą rolę odgrywają też finanse. Z reguły wybór DJ-a okazuje się być odrobinę tańszy, chociaż to i tak jeden z większych weselnych wydatków.

Zobacz nasze oferty w kategorii: DJ na wesele.

DJ na wesele – wady

fot. Time Of Joy Photography

Oczywiście główną wadą jest odtwarzanie muzyki, a nie granie jej na żywo, chociaż można to potraktować też jako zaletę. Jeśli jednak jesteście fanami muzyki na żywo, może to stanowić decydujący głos w kwestii DJ czy zespół. Dla bardziej tradycyjnego grona Gości wybór DJ-a może być niezrozumiały i możecie spotkać się z nieprzyjemnymi komentarzami.

Zobacz także: O co pytać DJ-a na wesele, żeby dobrze wybrać?

Zespół na wesele – zalety

fot. Time Of Joy Photography

Wybór zespołu był oczywisty jeszcze nie tak całkiem dawno ze względu na brak jakiejkolwiek alternatywy. Jednak ma on oczywiście wiele zalet. Zacząć należy tu od muzyki na żywo. To zazwyczaj jest bardziej efektowne i wprowadza niepowtarzalny klimat (jeśli zespół jest dobry!), ale z drugiej strony jest bardziej angażujące dla Gości. Zespół stwarza też ciekawy efekt wizualny. Bardzo często stroje muzyków są dopasowane do stylu, w jakim grają, są wręcz atrakcją dla oka. Co więcej, konserwatywni Goście będą zadowoleni z takiego wyboru.

Zobacz nasze oferty z kategorii: Zespół na wesele.

Wady zespołu na wesele

fot. Time Of Joy Photography

Kiedy w odpowiedzi na pytanie: DJ czy zespół?, decydujecie się na zespół, musicie być świadomi, że zazwyczaj dana kapela specjalizuje się w jakimś gatunku czy stylu muzycznym, co wiąże się z rezygnacją z pewnego repertuaru lub graniu go w innych interpretacjach niż oryginały (co może też być zaletą!). Decydując się na zespół, musicie też poświęcić dość dużą przestrzeń sali, kosztem np. parkietu. Zapewnienie muzyki na żywo przez członków zespołu przez kilka dobrych godzin jest z pewnością bardzo męczące, dlatego potrzebują oni dłuższych przerw niż DJ, co może też być mankamentem. Wybór zespołu wiąże się także z większym wydatkiem.

Zobacz także: Dobry zespół na wesele – po czym go poznać?

Jak zatem zdecydować – DJ czy zespół na wesele?

Mam nadzieję, że rzuciliśmy trochę światła na ten dylemat. Ostateczny wybór należy do Was. Musicie zdecydować, co jest ważniejsze – ulubione kawałki w ich oryginalnych wersjach czy jednak muzyka na żywo. Wybór pomiędzy DJ-em i zespołem uzależniony z pewnością będzie też od Waszych możliwości finansowych, jednak te różnice nie są już aż tak duże. Najważniejsze jest to, żeby dobrze bawili się Goście, a przede wszystkim Wy, niezależnie jaka odpowiedź padnie na pytanie – „DJ czy zespół?”

Zdjęcie główne: Time Of Joy Photography

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *