Dieta przed ślubem. A może stała zmiana nawyków?

W myśl zasady, że jesteś tym, co jesz, wiele Par przykłada do swojej diety przed ślubem większą wagę, niż zazwyczaj. Powody są różne, jednak najpopularniejsze to zrzucenie paru kilogramów i osiągnięcie idealnej sylwetki.  Zdrowa dieta przed ślubem sprzyja też dobremu samopoczuciu, może działać na organizm oczyszczająco, a na skórę – upiększająco. Jeśli z nowym jadłospisem czujecie się lżej i macie więcej energii do działania, być może warto pomyśleć o zmianach na stałe?

Dieta przed ślubem. Cel – odchudzanie

Kto nie chciałby wyglądać w dzień ślubu jak milion dolarów, ręka w górę! Wiele osób jest przekonanych, że kluczem do osiągnięcia celu jest utrata wagi. Aby go zrealizować, w oparciu o znalezione w sieci „złote rady”, komponuje się restrykcyjne jadłospisy, często z elementem głodówki. Tymczasem taka dieta przed ślubem może wyrządzić wiele złego. Zamiast smukłej Panny Młodej mamy zmęczoną, z podkrążonymi oczami, matowymi włosami i pozbawioną koloru cerą. Nie wspominamy już nawet o kiepskim samopoczuciu w trakcie ślubnych przygotowań oraz efekcie jojo po przyjęciu.

Dieta przed ślubem, której celem jest odchudzanie, powinna być przede wszystkim racjonalna i urozmaicona. Poza tym…czy jest potrzebna? Jeśli Panna Młoda jest już w posiadaniu sukienki, której suwak za nic nie chce się zapiąć, sprawa jest jasna. Jeśli w ostatnim czasie waga skoczyła w górę, a zbędne kilogramy sprawiają, że przyszła Panna Młoda czuje się niekomfortowo, nie mamy pytań. W każdym innym przypadku jednak warto się zastanowić, czy odchudzająca dieta przed ślubem to dobry pomysł. Może to tylko niepotrzebny, dodatkowy stres w napiętym grafiku ślubnych przygotowań?

Zdrowa dieta przed ślubem

Zostawmy jednak odchudzanie. Zdrowe odżywianie przed ślubem ma sens, zwłaszcza jeśli do tej pory sposób żywienia przyszłej Pary Młodej pozostawiał wiele do życzenia. Co można osiągnąć? Błyszczące włosy, promienną cerę, doskonałe samopoczucie i nadwyżkę życiowej energii, która podczas wesela z pewnością się przyda. Aby uzyskać taki efekt, zdrowa dieta przed ślubem powinna zostać wdrożona co najmniej miesiąc przed ceremonią, jednak lepiej zacząć dużo wcześniej.

Na czym to polega? Jemy lekko, kolorowo, niewielkimi porcjami. Do jadłospisu włączamy warzywa, owoce i nie zapominamy o odpowiednim nawodnieniu. Unikamy dużych zmian, ponieważ mogą wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie. Dieta przed ślubem to stopniowe wprowadzanie nowości do jadłospisu, metodą małych kroczków. Tylko w ten sposób unikniemy niepożądanych objawów, które mogą położyć się cieniem na czas bezpośrednio przed ceremonią.

Zobacz także:

Dieta przed ślubem w badaniach

Zdrowe żywienie to temat, któremu uwagę poświęca wielu naukowców na całym świecie. Do najbardziej popularnych prac badawczych, związanych z odżywianiem zalicza się tzw. badanie chińskie, przeprowadzone przez zespół naukowców z Chin i USA. Jest to największe badanie żywieniowe na świecie. Udział w nim wzięło 6,5 tysiąca osób. Wynika z niego, że najzdrowsza jest dieta, której podstawą będą nieprzetworzone, pełnoziarniste produkty roślinne.

Być może taka właśnie powinna być dieta przed ślubem? Po wyrzuceniu z jadłospisu lub ograniczeniu do minimum mięsa, nabiału i jaj, waga zazwyczaj spada nawet o kilka kilogramów. Może więc warto wypróbować ten sposób, zamiast katować się nową dietą cud? A gdy dieta przed ślubem przestanie być dla nas wyzwaniem i zamieni się w prawdziwą przyjemność, dlaczego tego nie wykorzystać i nie zatrzymać nowych nawyków żywieniowych na dłużej? Zwłaszcza jeśli idzie za tym dobre samopoczucie i doskonałe zdrowie.

Zobacz oferty w kategorii Catering oraz torty weselne, gdzie znajdziesz także propozycje wegańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *