Co zamiast kwiatów na ślub – o co poprosić Gości?

Każdy z nas, jako Gość weselny, nie wyobraża sobie przyjść na wesele bez kwiecistej wiązanki. Pary Młode zostają wtedy zasypywane bukietami, które później lądują w wannach, wiadrach, są rozdawane po rodzinie czy po prostu momentalnie więdną. A jeśli na domiar złego, któreś z Młodych jest alergikiem, to taki niewinny prezencik może stać się bardzo dokuczliwy. Zresztą nawet nie-alergicy nie wytrzymaliby w pomieszczeniach przepełnionych zapachem przeróżnych kwiatów. 

Ostatnimi czasy jednak, coraz więcej Par decyduje, by zrezygnować z tej tradycji i subtelnie informuje Gości, by zamiast kwiatów na wesele przygotowali inne podarunki. Jest to bardzo dobry trend w kierunku bycia less waste! Parze pozostaje jedynie zdecydować – co zamiast kwiatów na wesele

Co zamiast kwiatów na ślub – pomysły

Informując Gości o tym, by na Wasze wesele nie przynosili bukietów, warto zaproponować jakąś alternatywę i zasugerować Gościom, co przyda się Wam zamiast kwiatów na wesele. Pomysłów tutaj może być wieeeele. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak bardzo będziecie kreatywni, co faktycznie sprawi Wam przyjemność i co nie wyląduje w koszu dwa dni po ślubie. Spróbowaliśmy zebrać kilka pomysłów, które mogą Was nieco zainspirować. Zatem – co zamiast kwiatów na wesele? 

⇒ Książka 

To propozycja zwłaszcza dla moli książkowych, ale także i dla tych, którzy chcieliby zapełnić swoją domową biblioteczkę. Goście coraz częściej sami z siebie zamiast kwiatów na wesele przynoszą książki. Jest to ciekawa opcja, ponieważ książki mogą też posłużyć jako laurki i z pewnością znajdziecie w nich wzruszające dedykacje. Jednak nie wszyscy Goście będą doskonale wiedzieć, jak trafić w Wasze gusta, co już czytaliście, a czego nigdy nie tkniecie. Jeśli więc nie przygotujecie listy tytułów, mogą się one po prostu zdublować lub nie będą Was w ogóle interesowały. Niemniej – książki to jedna z najczęstszych i najbardziej uniwersalnych odpowiedzi na pytanie – co zamiast kwiatów na wesele.

⇒ Wino 

To kolejna bardzo popularna opcja, która już od wielu lat króluje jako prezent ślubny. To świetny pomysł, by zapełnić Waszą piwniczkę na długi czas. Goście – tak czy siak – chętnie przychodzą na wesela z trunkiem w formie prezentu. Jednak – tak jak w przypadku książek – jest pewien minus. Nie zawsze możecie dostać takie wina, jakie lubicie, bo przecież niewiele osób zna się na winach. W takim wypadku też możecie przygotować Gościom delikatne wskazówki – przynajmniej nie będą mieli wątpliwości, co przynieść zamiast kwiatów na ślub. 

⇒ Koperta

Bez tego elementu prezentu Goście nie wyobrażają sobie przyjść na wesele, jednak może być ciężko przekonać ich, że poza tym niczego więcej już nie chcecie. Spójrzmy prawdzie w oczy, większość Gości nie przyjdzie na wesele tylko z kopertą, więc i tak możecie znowu zostać z kwiatami…

⇒ Sadzonki i nasiona

To propozycja najbardziej zbliżona do kwiatów i spodoba się szczególnie tym Parom, które dysponują jakimś ogródkiem. Rośliny, które wyrosną z takich prezentowych sadzonek i nasion, będą Wam przypominać o tym wyjątkowym dniu! 

⇒ Kawa i herbata

To pewnie już opcja bardziej problematyczna dla Gości, ponieważ wyszukanie niecodziennych kaw i herbat może być nieco trudniejsze niż wybór wina. Jeśli jednak Wasi Goście dobrze Was znają i wiedzą, że jesteście miłośnikami tych naparów, to możecie się spodziewać wyjątkowych prezentów zamiast kwiatów. 

⇒ Wersja alternatywna – zbiórka charytatywna 

Jeśli zastanawiacie się nadal co, zamiast kwiatów na wesele będzie dobrym pomysłem, to mamy dla Was wyjątkowe rozwiązanie. Możecie tę okazję wykorzystać jako sposobność do zorganizowania na przykład zbiórki karmy dla schronisk, pluszaków i przyborów szkolnych dla domów dziecka, czy poprosić Gości o przekazanie datków na jakąś organizację charytatywną zamiast kupowania kwiatów, które za chwilę zwiędną. 

Co zamiast kwiatów na wesele – podsumowanie 

Jak widzicie, opcji jest wiele i wcale nie musicie być przywiązani do tradycyjnych kwiatów. Zamiast kwiatów na wesele możecie dostać rzeczy, które sprawią Wam po prostu przyjemność, ale macie także możliwość zrobić coś dobrego dla innych. A Wy – co wybieracie zamiast kwiatów na wesele? 

Zobacz także:

Zdjęcia: KAPALA weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *