BACK TO NATURE III – nasza relacja

Targi BACK TO NATURE III

Organizatorki tego okołopoznańskiego wydarzenia poprosiły nas o obiektywną relację. Nie udało się.

Nie wiem, czy jakiekolwiek targi ślubne osadzone w przestrzeniach Folwarku Wąsowo mogą być nieudane. Nie można jednak umniejszać sukcesu organizatorek – trzecia edycja BACK TO NATURE okazała się zachwycająca nie tylko pod względem doboru miejsca, ale też frekwencji (spójrzcie na główne zdjęcie relacji!), doskonałej selekcji oraz wszechogarniającego piękna lejącego się ze stoisk. Ale chyba nie te atuty są największym sukcesem jesiennej edycji wydarzenia.

BACK TO NATURE III – wygrywają oddolnie promowane trendy

Gdyby ktoś powiedział mi kiedyś, że na targach ślubnych zobaczę hipsterów, fanów Beyonce i Jaya-Z czy panów młodych ubranych na sportowo, z pewnością kazałbym popukać mu się w czoło. Jednak naturalność, artyzm i innowacyjność szerokiej oferty, którą proponowali na targach wystawcy sprawia, że high-endowi usługodawcy ślubni trafiają do zupełnie innej, nieodkrytej do tej pory grupy klientów. Nie par, które znamy z filmów z Jennifer Lopez, ale autentycznych ludzi, którzy szukają czegoś fajnego. I to jest piękne. To chyba najważniejsza idea i zmiana, jakie niosą ze sobą to i podobne wydarzenia, dynamicznie rozwijające się w Polsce. Alternatywne firmy ślubne z roku na rok coraz skuteczniej podbierają klientów ślubnemu mainstreamowi, i to widać.

Perfekcyjna kolorystyka stoiska Pracowni Zieleni rzucała na kolana już od samego wejścia do Obory Folwarku – jednego z dwóch budynków, w których odbywały się targi.

Teren, który widzicie na zdjęciu poniżej…

chwilę po rozpoczęciu targów tak wyglądał z wejścia Obory – w całości zapełniony samochodami. I tak było już do końca.

Na plus można zaliczyć też strefy gastro, zarówno w Oborze, jak i w Stodole – pomimo tłumu ludzi można było zazwyczaj dostać się do nich bez większych kolejek.

Sensowna organizacja

Skrócenie czasu targów w stosunku do standardowego (wydarzenie trwało od 12:00 do 17:00) okazało się strzałem w dziesiątkę. Ruch skumulował się w taki sposób, że od samego wybicia południa aż do zamknięcia oba budynki pękały w szwach, a chyba żaden wystawca nie mógł narzekać na brak zainteresowania. No i kto jest na tyle ogarnięty, żeby być na targach już o 10:00 w niedzielę?!

Kopalnia instagramowych i pinterestowych widoków – spójrzcie sami

Myślę, że Bartek Tomczak, dzięki którego uprzejmości pokazujemy Wam te zdjęcia, świetnie się bawił. Stoiska wystawców w większości wyglądały jak wcześniej zaplanowana, wspólna misterna kompozycja kolorów i stylów. To po prostu ze sobą grało.

Dogs were allowed 🙂

Żywego Instagrama ciąg dalszy.

BACK TO NATURE III – co nowego w branży ślubnej piszczy?

Naszą uwagę zwróciło stoisko Perfect View. To propozycja ciekawego i niespotykanego raczej do tej pory w branży ślubnej połączenia usług – fotografa i makijażystki. Jeśli się nad tym zastanowić, to wydaje się bardzo logiczne rozwiązanie – make-up sprawia, że zdjęcia są lepsze, a kontrola makijażystki nad wyglądem pary młodej podczas całego wesela daje jej psychiczny komfort i dodaną wartość. Nas kupili.

Koniec ze sztampową DJ-ką

Żaden z DJ-ów i DJ-ek goszczących na BACK TO NATURE nie raził wielkimi głośnikami i roll-upem z numerem telefonu, a raczej grał światłem i stylistyką retro. Zobaczcie poniżej, jak wyglądało stoisko Anny Panter. Nastały piękne czasy, moi Drodzy.

Prezentowane suknie wyglądały na takie, które i pozwalają pannom młodym się poruszać, i jednocześnie podkreślić ich atrakcyjność. Trend wycięć na nogach też oceniamy na tak. No i te buty, które przez to, że nie muszą już zawsze być białe, oszałamiają wzorami i teksturami 🙂

I my tam byliśmy, i z Katarzyna Pyrchała fotografia rozmawialiśmy. Do zobaczenia na kolejnej edycji. Już nie możemy doczekać się, czym BACK TO NATURE Poznańskie Alternatywne Targi Ślubne zaskoczą nas kolejnym razem!

Organizatorzy: Agata Grządzielska (Agata Grządzielska fotografia), Magda Jędrzejczak (Pracownia Zieleni)

Zdjęcia: Tomczak Foto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *