5 wskazówek na ślub latem, czyli jak się nie rozpłynąć!

Ciepły i słoneczny dzień ślubu to marzenie wielu par. Co jednak zrobić, gdy żar leje się z nieba i jedyne, o czym można myśleć to zimny prysznic? Ślub latem bywa upalny. Jeśli prognoza wskazuje, że podczas Waszej ceremonii temperatura sięgnie lub przekroczy 30°C, odpowiednio się przygotujcie. Poniżej znajdziecie 5 wskazówek, dzięki którym łatwiej Wam będzie stawić czoła wakacyjnej pogodzie.

  1. Ślub latem – kosmetyczne wsparcie w upale

Ociekająca potem Para Młoda, za którą ciągnie się zapach daleki od świeżości, to nieciekawa sprawa, której jednak można uniknąć przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Dzięki lekkim mgiełkom do ciała, dezodorantom, pudrom i matującym bibułkom upalny ślub latem będzie nieco mniejszym wyzwaniem i pozwoli uniknąć towarzyskiej katastrofy. Stworzone do walki ze skutkami upału preparaty nie tylko uratują ślubne stylizacje Pary Młodej, ale zapewnią im też dobre samopoczucie oraz komfort podczas ślubnej ceremonii.

Przygotuj się na ślub latem i nie oszczędzaj dezodorantu. Ten jeden raz spryskaj się nim od czubka głowy aż po palce stóp. Zanim jednak to zrobisz, upewnij się, że stosujesz wcześniej przetestowany, naturalny kosmetyk, który Cię nie uczuli. W przeciwnym razie Twoim największym problemem może okazać się swędząca wysypka na skórze.

Zobacz nasze oferty w kategorii: Makijaż ślubny.

  1. Lekki, letni outfit ślubny

Planując letni ślub, trzeba wybierać strój, biorąc pod uwagę możliwość upału. I tak ciężką kreację z dwumetrowym trenem lepiej zastąpić lekką, zwiewną sukienką, która pozwoli skórze oddychać. Zamiast stanowiących barierę dla powietrza syntetycznych materiałów, na ślub latem wybierz coś naturalnego, np. jedwab lub bawełnę.

Pan Młody prawdopodobnie zdecyduje się na garnitur. Aby lepiej znieść upał, sugerujemy lnianą wersję. To fantastyczny wybór na ślub w stylu boho oraz atrakcyjna alternatywa dla standardowych modeli. Ślub latem wymaga też przemyślanego doboru bielizny. Postaw na oddychającą bawełnę. Sztuczne koronki, mimo że seksowne, mogą znacząco wpłynąć na komfort podczas upałów.

Zobacz propozycje w kategorii: Suknia ślubna.

  1. Jak ukryć się przed słońcem podczas ślubu w plenerze?

Zrezygnujcie ze ślubu w pełnym słońcu. To będzie prawdziwa udręka nie tylko dla Was, ale też dla gości, którzy zamiast na przebiegu ceremonii, skupią się na ocieraniu potu z czoła i wachlowaniu rozgrzanej twarzy. Plenerowy ślub latem powinien odbyć się w osłoniętym od słońca, zacienionym miejscu. Jeśli nie jest to możliwe, warto wyposażyć gości w lekkie parasolki, które zapewnią im ochronę przed słonecznymi promieniami.

Gdy upał daje się mocno we znaki, postawcie na krótką ceremonię, by nie męczyć siebie i gości. Ślub latem w samo południe to naprawdę kiepski pomysł. Lepiej poczekać, aż słońce straci na mocy i rozpocząć uroczystość w godzinach 16-18.

  1. Ślubne menu na upały

Czy na pewno gorący rosół lub ociekająca tłuszczem karkówka to dobry pomysł na upalny dzień? Warto dostosować ślubne menu do warunków za oknem i postawić na lekkie, orzeźwiające chłodniki. To doskonały sposób na ochłodę, a przy tym ciekawe urozmaicenie weselnego jadłospisu.

A desery? Ślub latem to najlepsza pora na lody. Można pokusić się nawet o specjalną budkę, serwującą owocowe sorbety w chrupiących wafelkach. Nie zapomnijcie także o zimnych koktajlach w drink barze. Nic tak nie ochłodzi, jak pachnące miętą mojito ze skruszonym lodem. No i oczywiście dużo napojów, by zaspokoić pragnienie bawiących się gości.

Zobacz oferty z działów catering oraz Barman na wesele.

  1. Bez klimatyzacji ani rusz

Gdy termin ślubu przypada na czerwiec, lipiec lub sierpień, wybór sali weselnej bez klimatyzacji stanowi duże ryzyko, którego lepiej nie podejmować. Zmęczeni upałem goście z pewnością nie będą się dobrze bawić, jeśli temperatura na sali będzie porównywalna z tą na zewnątrz. Ślub latem powinien więc odbywać się w klimatyzowanym lokalu. Zadbajcie przy tym, by jego właściciel uruchomił urządzenie wcześniej. Sala zdąży się wtedy wychłodzić przed przybyciem gości.

Zobacz klimatyzowane sale weselne.

Ratunkiem podczas letniego wesela mogą okazać się także poruszające powietrzem wiatraki. Fantastyczny pomysł na ślub latem to strefa relaksu, w której uczestnicy zabawy będą mogli złapać oddech i odpocząć na leżaku czy hamaku.

Zdjęcia: ASK HER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *