5 sposobów na radzenie sobie ze stresem podczas organizacji wesela w pandemii 

Już ponad rok walczymy z pandemiczną rzeczywistością. Zmieniamy nasze plany i tryb życia. Przystosowujemy się do nowych warunków i próbujemy jakoś funkcjonować. Jednak niektórzy odczuwają skutki pandemii mocniej niż wszyscy. Dotyczy to między innymi Par, które planują lub planowały swoje śluby i wesela w okresie pandemicznym. 

Chociaż w zeszłym roku w kilkumiesięcznym “okienku” możliwe było organizowanie wesel, to i tak Pary z tamtego okresu mierzyły się z ogromnym stresem i ciągle zmieniającą się sytuacją. W końcu organizując wesele w czasie pandemii, brały odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za towarzyszących im Gości. 

W tym roku wszyscy liczyliśmy na to, że w sezonie ślubnym możliwa będzie organizacja przyjęć bez większych przeszkód. Niestety nie jest to pewne, a tegoroczne Pary Młode z wielkim napięciem śledzą panującą sytuację. Jeśli zatem planujecie w tym roku wesele i potrzebujecie pocieszenia, to przygotowaliśmy dla Was 5 sposobów na radzenie sobie ze stresem. Oto one! 

1. Śledźcie tylko sprawdzone informacje 

Na grupach ślubnych aż roi się od postów na temat planowanych obostrzeń i wprowadzanych ograniczeń, które przypominają wróżenie z fusów. W chwili obecnej nikt nie jest w stanie powiedzieć, co będzie za dwa miesiące, a nawet i za dwa tygodnie. Dlatego nie warto zagłębiać się w te dyskusje i niepotrzebnie się “nakręcać”. Wiemy, że bardzo chciałybyście usłyszeć konkretne informacje, ale naprawdę nie warto wspólnie stresować się z setkami innych Par, które są w takiej samej sytuacji i wiedzą dokładnie tyle, co Wy. Jedyne co możecie zrobić, to śledzić na bieżąco wprowadzane przez rząd obostrzenia i ograniczenia. 

2. Bądźcie w kontakcie ze swoimi usługodawcami 

Waszym usługodawcom ślubnym – tak jak i Wam – ogromnie zależy na tym, by Wasz ślub i wesele mogły się odbyć. Oni także z niepokojem śledzą panującą sytuację i nie mogą się doczekać, aż w końcu będą mogli znowu pracować. Wasi usługodawcy doskonale znają realia branży ślubnej i dobrze wiedzą, jakie rozwiązania się sprawdzają podczas przyjęć. Mają też doświadczenie z poprzedniego sezonu i z pewnością dobrze Wam doradzą – pomogą przeorganizować przyjęcie i dostosować je do panujących obostrzeń czy razem z Wami postarają się przenieść wesele na dogodny termin (bo taka sytuacja też niestety może mieć miejsce). 

W przypadku, kiedy Wasze przyjęcie nie będzie mogło się odbyć, nie rezygnujcie z Waszych marzeń i planów. Spróbujcie razem z usługodawcami znaleźć nowy termin – za rok czy za dwa. 

3. Bądźcie przygotowani na różne scenariusze 

Zeszłoroczny sezon pokazał, że Pary muszą być przygotowane na różne ewentualności. Ograniczenia związane z liczbą Gości zmieniały się z tygodnia na tydzień, dlatego warto przygotować kilka list Gości dostosowanych do różnych, potencjalnych ograniczeń – żebyście nie musieli w stresie, na tydzień przed weselem dokonywać nagłych zmian. 

Nie przejmujcie się tym, że takie rozwiązania mogą się spotkać z jakimiś nieprzyjemnymi sytuacjami ze strony znajomych czy rodziny. Z pewnością każdy zrozumie, w jakim położeniu się znaleźliście. Możecie też przy zapraszaniu Gości nadmienić, że termin przyjęcia może się zmienić lub że będziecie zmuszeni do zmiany listy Gości. 

Możecie przygotować się także na możliwość zorganizowania transmisji z Waszej ceremonii ślubnej dla Gości, którzy nie mogli być z Wami. Będzie to przynajmniej miły gest! 

4. Nie przywiązujcie się do konkretnego terminu 

Zeszłoroczne doświadczenia pokazały, że musicie być gotowi na zmianę terminu Waszego wesela. W końcu najważniejsze jest przecież zdrowie i bezpieczeństwo Gości. Z pewnością nie chcecie nikogo narażać. Przełożenie przyjęcia nie będzie końcem świata. A ślub możecie przecież zawrzeć! Możecie zdecydować się na przykład na opcję tylko ze świadkami, a przy okazji wesela zorganizować odnowienie przysiąg czy ceremonię humanistyczną. 

5. Skupcie się na tym, co najważniejsze 

Zdajemy sobie sprawę, że organizacja pięknego i wielkiego wesela mogła być Waszym marzeniem, ale pamiętajcie jednak, co jest najważniejsze – zaczynacie wspólną drogę w życiu i to właśnie na sobie powinniście się skupić. Nie pozwólcie, by stres związany z organizacją wesela negatywnie wpłynął na Waszą relację. Zadbajcie o to, by przyjemnie spędzać razem czas, organizować randki (nawet te domowe – wykażcie się kreatywnością) i po prostu kochajcie się. A wtedy to, gdzie, kiedy i z kim odbędzie się Wasze wesele, nie będzie kluczową kwestią. 

Mimo wszystko życzymy Wam, byście mogli w pełni zrealizować swoje ślubno-weselne plany! Wasze zdrowie! 

Zobacz także: 

Zdjęcia: KAPALA weddings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *