5 momentów podczas planowania wesela, które wzmocnią Waszą relację

Zakładam, że pierwszy moment, który ugruntował Wasz związek, już za Wami. Myślę tu o zaręczynach. Ta wyjątkowa chwila, rozpoczynająca wspólną drogę, z pewnością zostanie w Waszej pamięci na bardzo długo. Ale na drodze do powiedzenia sobie “tak”, czekają Was jeszcze inne znaczące momenty, które wzmocnią Waszą relację, nauczą sztuki kompromisu i pokażą, co dla Was jest najważniejsze. 

Planowanie wesela to wyzwanie – bez względu na to, czy organizujecie wystawne przyjęcie dla 150 osób czy może kameralne garden party tylko dla najbliższych. Ale dzięki temu wyzwaniu dowiecie się czegoś o sobie i przećwiczycie się jako zespół. Co więc na Was czeka? 

Wybór formy zaślubin 

Kiedy decydujecie się na ślub, przed Wami rozpoczyna się długi cykl podejmowania znaczących decyzji. A ta zwykle podejmowana jest na samym początku. Macie w końcu kilka opcji – możecie zdecydować się na ślub wyznaniowy, cywilny czy humanistyczny. Możecie też połączyć te opcje, biorąc najpierw przy świadkach ślub wyznaniowy lub cywilny, a potem organizując dla wszystkich Gości ceremonię humanistyczną. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę chcecie i jakie wartości wspólnie dzielicie. 

Dla osób związanych z jakąś konkretną grupą wyznaniową, oczywistym wyborem będzie ślub wyznaniowy jako najważniejszy punkt całego programu. Dla innych z kolei istotna będzie warstwa emocjonalna, osobista i spersonalizowana, którą umożliwi im ślub humanistyczny. Zastanówcie się, jaka opcja będzie dla Was najlepsza i co chcecie uwzględnić podczas Waszej ceremonii zaślubin.

Rezerwacja obiektu weselnego 

Może się to wydawać wyolbrzymione, ale rezerwacja obiektu weselnego wiąże się niemal z takimi samymi emocjami jak zaręczyny. W końcu uświadamiacie sobie, że to naprawdę zaczyna się dziać! Podpisujecie umowę, wpłacacie zadatki, wszystko zaczyna nabierać kształtów. A jeśli znajdziecie Wasze miejsce idealne, to wizja pięknego wesela jest coraz bliższa! Oglądanie sal weselnych może też być fajną przygodą, zrobicie sobie przy okazji małe wycieczki, spróbujecie pysznych dań i zwiedzicie ładne okolice. To takie mini-randki! 

Wybór piosenki na pierwszy taniec 

Pierwszy taniec dla wielu Par jest niezwykle ważnym, intymnym momentem. Warto, by Wasza piosenka była naprawdę… Wasza! Nie musicie wybierać oklepanych hitów. Spróbujcie poszukać jakiejś piosenki, która ma dla Was szczególne znaczenie. Posłuchajcie albumów z początków Waszego związku, powspominajcie i wybierzcie tę jedyną piosenkę! 

Wspomnienia 

Wiele Par decyduje się na stworzenie kolażu zdjęć, który znajdzie się w miejscu wesela. Wybieranie takich zdjęć z Waszej historii będzie świetną okazją na wspominanie wspólnych przygód, znaczących momentów i chwil. 

Kompromis 

Ty wolisz DJ-a, a on zespół. Ty chciałbyś, by Wasze wesele odbyło się w plenerze, jej marzy się wnętrze rustykalnego dworku. Podczas planowania wesela możecie mieć wiele takich rozbieżności. Ale nie znaczy to wcale, że musicie się poddać. Planowanie wesela to doskonała okazja, by nauczyć się kompromisu. Jeśli widzicie tylko skrajne opcje, to spróbujcie spotkać się pośrodku. W końcu zależy Wam przede wszystkim na celebrowaniu Waszej miłości. A nie ma miłości bez kompromisu. 

Życzymy Wam powodzenia podczas planowania wesela i jesteśmy przekonani, że efekt będzie niesamowity.

Zobacz także: 

Zdjęcia: Time Of Joy Photography

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *