5 książek, które warto teraz przeczytać – #zostańwdomu

Dzisiaj przychodzimy z kolejnym artykułem z cyklu #zostańwdomu. Minął już ponad miesiąc od początków naszej izolacji i pewnie wielu z Was ma już problem ze znalezieniem sobie zajęcia, które oderwie myśli od tej trudnej sytuacji. Wszyscy zwolniliśmy tempo życia i może to doskonały moment, aby nadrobić książkowe zaległości? Możliwe, że macie długą listę książek do przeczytania w czasach zarazy, ale jeśli brakuje Wam pomysłów, to przedstawiamy Wam subiektywną listę 5 książek, które warto przeczytać i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, bo wyszła nam chyba ciekawa mieszanka!

Albert Camus – Dżuma

Nie mogliśmy się powstrzymać od umieszczenia tej pozycji w naszym zestawieniu. Od początku epidemii sprzedaż Dżumy gwałtownie wzrosła i powieść ta przeżywa prawdziwy renesans. Nie musimy przedstawiać Wam tej książki. Ale uważamy, że jest to świetny moment na ponowne jej przeczytanie, a może i pierwsze podejście? To świetne studium ludzkich zachowań w obliczu panującej zarazy. Ciekawi jesteśmy, jak zmienił się Wasz odbiór tej książki, kiedy sami żyjemy w czasach epidemii?

Ula Ryciak – Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów

To opowieść o niecodziennym związku, który trwał niemal pół wieku. Poznajemy losy Rubinsteinów na tle tętniącego życiem Paryża, Wenecji, Nowego Jorku, Kalifornii i Warszawy. Wspaniale odmalowany klimat tamtych czasów, portrety niezwykłych postaci ze świata sztuki i wiele porywających anegdot z życia towarzyskiego samych wielkich sław. A w tym wszystkim przeplata się piękna muzyka, tak uwielbianego przez Rubinsteinów, Chopina. To pozycja dla wszystkich, którzy lubują się w sentymentalnych klimatach i spokojnie snutych opowieściach.
Plus od nas – pojawia się także wątek weselno – ślubny!

Haruki Murakami – Norwegian Wood

Mamy tutaj jakichś fanów Beatlesów? To propozycja w sam raz dla Was! Z pewnością zachwyci Was klimat lat sześćdziesiątych Japonii. W książce tej przedstawiony jest trudny obraz “nowoczesności” i problemów, z którymi mierzyć musi się społeczeństwo. To także opowieść o wchodzeniu w dorosłość i podejmowaniu życiowych decyzji. Specyficzny klimat, który skłania do wielu refleksji. Znajdźcie spokojne miejsce i zanurzcie się w świecie Murakamiego.

Christel Petitcollin – Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Opuszczamy powieści i przedstawiamy poradnik, na który możecie patrzeć dość sceptycznie. Nie jest to jednak kolejna pozycja, która zawiera “magiczne” sposoby, które sprawią, że życie stanie się lepsze, a Wy będziecie codziennie wstawać rano wdzięczni za wszystko i z wielkim entuzjazmem rozpoczniecie dzień od jogi, medytacji i zmotywowani ruszycie do pracy (chociaż tego z całego serca Wam życzymy). To raczej klucz do zrozumienia swojego postępowania, do zrozumienia swojego wiecznie pracującego na najwyższych obrotach umysłu, który nie daje Wam wytchnienia nawet w nocy. Zwłaszcza w tym trudnym czasie, wielu z nas może mieć trudności w radzeniu sobie z uporczywymi myślami. Książka ta zawiera wiele cennych wskazówek, które pomogą radzić sobie i czerpać korzyści z natłoku myśli.

PS
Takie podejście przydaje się także w czasie planowania ślubu i wesela!

Marta Dymek – Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata

To już polski, wegański klasyk. Przepisy Jadłonomii znają pewnie wszyscy weganie, ale podbijają też one podniebienia “mięsożerców”. Marta Dymek uczy Polaków jak bogata i smaczna może być kuchnia roślinna. Ta pozycja to super opcja zwłaszcza na ten czas, kiedy podróże są niemożliwe. Z tymi przepisami odkryjecie najdalsze zakątki świata i w swojej kuchni poczujecie się jak na egzotycznych wakacjach. To propozycja dla wszystkich – nie tylko dla wegan! Czas kwarantanny to dobra okazja na rozwijanie kuchennych umiejętności i odkrywania nowych, roślinnych smaków! A kto wie, może ktoś z Was zdecyduje się dzięki tej książce na wegańskie menu na weselu?

#zostańwdomu i czytaj!

Widzicie, że w naszym przekroju niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Te 5 książek, które warto przeczytać, to dopiero czubek góry lodowej, moglibyśmy tak wymieniać bez końca. Zamiast spędzania całych wieczorów (po zakończeniu homeoffice’a) na oglądaniu Netflixa, warto sięgnąć po książkę! Wszyscy przecież w zabieganym życiu narzekamy, że nie mamy czasu na czytanie. A teraz, nawet o poranku, zamiast sięgania od razu po smartfona, wielu z nas może znaleźć czas na przeczytanie kilku stron książki.
A Wy – jaką książkę nam polecicie?

Zobacz także: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *